وزارت دفاع تونس از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در استان القصرین در غرب این کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس، وزارتخانه‌های دفاع و کشور در تونس طرح تروریستی را که قرار بود نیروهای امنیتی و نظامی این کشور را در ماه رمضان هدف بگیرد […]

وزارت دفاع تونس از خنثی شدن یک عملیات تروریستی در استان القصرین در غرب این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس، وزارتخانه‌های دفاع و کشور در تونس طرح تروریستی را که قرار بود نیروهای امنیتی و نظامی این کشور را در ماه رمضان هدف بگیرد خنثی کردند.

واحدهای نظامی تونس در ارتفاعات معروف القصرین تونس یک مخفیگاه تروریست‌ها را یافتند که در آنجا تجهیزات زیادی برای ساخت مین و مواد منفجره بوده است.

«محمد زکی» سخنگوی رسمی وزارت دفاع تونس در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت:« واحدهای نظامی در ارتفاعات القصرین در غرب تونس به دنبال رصد تحرکاتی مشکوک اقدام به تفتیش منطقه کرده و یک مخفیگاه تروریست‌ها را یافتند و با مصادره تجهیزات و امکانات در دست استفاده در آنجا، نقشه تروریست‌ها برای انجام یک عملیات تروریستی علیه نظامیان و نیروهای امنیتی را خنثی کنند».

او افزود: در حین کشف و ضبط مخفیگاه مذکور تروریست‌ها در آنجا نبودند.

این مقام تونسی عملیات کشف مخفیگاه تروریست‌ها را مشابه عملیات هفتم آوریل این کشور خواند که در آن هم واحدهای نظامی پس از رصد تحرکاتی مشکوک در ارتفاعات استان القصرین طرح آمادگی برای انجام یک عملیات تروریستی علیه نظامیان و امنیتی‌های فعال در آن منطقه را با شناسایی مخفیگاه تروریست‌ها ناکام گذاشتند.

محمد زکی همچنین گفت که سازمان مبارزه با تروریسم تونس یک باند تروریستی را که از طریق اینترنتی به مبارزه با نظام تونس و تلاش برای سرنگونی آن تحریک می‌کردند متلاشی کرده است. عناصر این باند درصدد بودند با سوء استفاده از مشغولیت نهادهای دولتی به مبارزه با ویروس کرونا عناصر تکفیری را به برپایی اعتراضات و ایجاد هرج و مرج و ناآرامی دعوت کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس