تولید گرید رنگی پت در پتروشیمی شهیدتندگویان به‌زودی آغاز می‌شود
تولید گرید رنگی پت در پتروشیمی شهیدتندگویان به‌زودی آغاز می‌شود

سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، اعلام کرد: برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی کشور، با هدف بی نیازی از واردات، تامین نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی و افزایش سودآوری شرکت، تولید نخ گرید رنگی پت نساجی آغاز می‌شود. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران وبه نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، […]

سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، اعلام کرد: برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی کشور، با هدف بی نیازی از واردات، تامین نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی و افزایش سودآوری شرکت، تولید نخ گرید رنگی پت نساجی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران وبه نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، «امین ملک‌زاده» با اشاره به برنامه متنوع سازی سبد محصولات پتروشیمی شهید تندگویان، گفت: از دوسال گذشته تاکنون متناسب با وضعیت عرضه و تقاضای بازار و با هدف بی نیازی از واردات محصولات و گرید‌های خارجی، متنوع سازی سبد تولید محصولات این شرکت پتروشیمی آغاز شده است.
سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه در راستای این سیاست کلان برنامه ریزی برای طراحی و تولید تجاری یک محصول جدید به نام نخ گرید رنگی پت نساجی در دستور کار قرار داده شده است، تصریح کرد: بر این اساس، با اعمال تغییرات فنی در خطوط تولیدی پتروشیمی شهید تندگویان به زودی شاهد تولید نخ گرید رنگی پت نساجی خواهیم بود.وی در شرایط فعلی از نظر فنی امکان و ظرفیت تولید سالانه ۶۰ هزار تن نخ گرید رنگی پت نساجی در پتروشیمی شهید تندگویان وجود دارد، اظهار داشت: به عبارت دیگر متناسب با کشش بازار و عرضه و تقاضای موجود در صنایع تکمیلی پتروشیمی و نساجی کشور اقدام به تولید و عرضه تجاری این گرید جدید در آینده‌ای نزدیک خواهیم کرد.
ملک زاده تولید نخ گرید رنگی پت نساجی را منجر به افزایش سودآوری و حاشیه سود شرکت پتروشیمی شهید تندگویان دانست و افزود: در کنار تامین نیاز داخل و جلوگیری از محصولات مشابه خارجی به ازای هر تن از این محصول جدید بیش از پنج میلیون تومان ارزش افزوده و حاشیه سود اقتصادی نصیب پتروشیمی شهید تندگویان خواهد شد.
گفتنی است، پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات‎ (PET) ‎و اسید ترفتالیک خالص‎ (PTA) ‎درکشور است. این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع از جمله گرید‌های مختلف‎ PET ‎برخوردار است‎.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان