به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) هرمزگان، سرلشکر «محمد باقری» در منطقه دوم نیروی دریایی ارتش افزود:توسعه سواحل مکران وتامین مرزها راهبرد دفاعی ایران است. وی افزود: حفظ امنیت در مرز‌های کشور و به ویژه در مرز‌های دریایی جنوب از خلیج فارس تا سواحل مکران پیوسته و همیشه بعنوان یک اصل مهم دنبال می‌شود. رئیس […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) هرمزگان، سرلشکر «محمد باقری» در منطقه دوم نیروی دریایی ارتش افزود:توسعه سواحل مکران وتامین مرزها راهبرد دفاعی ایران است.

وی افزود: حفظ امنیت در مرز‌های کشور و به ویژه در مرز‌های دریایی جنوب از خلیج فارس تا سواحل مکران پیوسته و همیشه بعنوان یک اصل مهم دنبال می‌شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: تامین امنیت خطوط کشتیرانی تجاری و نفت کش ایران درآب‌های آزاد نیز وظیفه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که بخوبی عملیاتی شده است.

سردار سرلشکر باقری افزود: نیروی دریایی ارتش تنها نیروی مستقل در جهان است که با پدیده دزدان دریایی مقابله می‌کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور صبح امروز با هدف بازدید از استحکامات دفاعی نیروی دریایی ارتش وارد بندر جاسک شد.

بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های صنعت دفاع دریایی و طرح توسعه اسکله‌های رزمی از دیگر برنامه‌های سردار سرلشکر باقری در جاسک بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش هم درجاسک گفت: کارگروه توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رییس جمهور فعال است و نیروی دریایی ارتش هم برای پیشبرد اهداف این کارگروه همکاری می‌کند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری افزود: توسعه سواحل مکران در کنار تامین امنیت این مناطق از راهبرد‌های دفاعی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش هم در این دیدار گفت: استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان رونق و امنیت بیشتر سواحل جنوبی را به همراه دارد.