ده ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای دیگر از ۲۸ آبان تا ۱ آذرماه در سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته گردهم می آیند و جدیدترین تولیدات، صنایع و تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار می دهند. […]

ده ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای دیگر از ۲۸ آبان تا ۱ آذرماه در سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته گردهم می آیند و جدیدترین تولیدات، صنایع و تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار می دهند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) از روابط عمومی و اطلاع رسانی سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته: در این نمایشگاه که تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال در جهان و تنها نمایشگاه صنعت پروتئینی در خاورمیانه است، علاوه بر شرکت های داخلی، شرکت ها و نمایندگی هایی از کشورهای آلمان، امارات متحده عربی و برزیل حضوردارند.

این نمایشگاه دارای سه بخش اصلی و شامل زنجیره تولید، بسته‌بندی، توزیع و فروشِ انواع گوشت خام دام، طیور، آبزیان و محصولات فرآوری شده پروتئینی، ذبح، تولید، بسته‌بندی، تاسیسات، اتوماسیون، فناوری، انجماد، انبارداری، حمل و نقل، کنترل کیفیت، بهداشت محیط کار، تجهیزات فروش و محصولات خام و فرآوری شده است.

اصلی‌ترین هدف این نمایشگاه تامین نیاز کشورهای مسلمان به محصولات حلال به ویژه در منطقه خاورمیانه، CIS و اروپای شرقی با جمعیتی نزدیک به ۴۵۰ میلیون نفر می‌باشد.

حضور چند هیئت تجاری و برگزاری بیش از ۱۰ کارگاه آموزشی و سمینار تخصصی و علمی از دیگر برنامه های سومین نمایشگاه بین المللی فرآورده های گوشتی حلال است که در فضایی بالغ بر پنج هزار متر مربع و در سالن های ۷ و ۲۷ محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

مهبد رئیس ستاد برگزاری سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته گفت: این نمایشگاه محل تلاقی صنعت و محصولات شامل انواع ماشین‌آلات، تجهیزات، تکنولوژی و اتوماسیون و تمامی محصولات پروتئینی خام و فرآوری شده با تاکید بر حلال بودن آنها می باشد.

وی افزود: سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته به عنوان تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی حلال در جهان و همچنین تنها نمایشگاه صنعت گوشت خاورمیانه، فرصتی ایده‌آل به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این صنعت می‌دهد تا بتوانند حضوری قوی در بازارهای تحت پوشش داشته باشند.

مهبدگفت: بسترسازی مناسب برای ترغیب سرمایه­گذاران خارجی در صنایع پروتئینی کشور، جذب فناوری و دانش فنی و ماشین‌آلات نوین برای بروز کردن کارخانجات فعلی و نیز کمک به گسترش بازارهای صادراتی برای تولیدکنندگان محصولات ایرانی دیگر اهداف برگزاری سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته است.

گستره تجارت صنعت حلال در دنیا ۳۷۰۰ میلیارد دلار است، همچنین با وجود جمعیت ۲ میلیارد نفری کشورهای مسلمان، بیش از ۸۰ درصد محصولات حلال در کشورهای غیرمسلمان تولید می شود لذا به نظر می رسد برگزاری نمایشگاه هایی همچون نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته تهران می تواند زمینه ساز تقویت و توسعه تجارت این حوزه در کشورهای مسلمان باشد.

امروزه صنعت حلال در بسیاری از کشورها از توجه ویژه‌ای برخوردار است و از آنجایی که ایران به عنوان کشوری اسلامی، از دیرباز تولیدکننده انواع محصولات حلال بوده و از این منظر می‌تواند یکی از تأمین کنندگان اصلی محصولات حلال در دنیا باشد، بنابراین معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در کشورمان در این بخش، فرصت مغتنمی برای افزایش سهم کشور از تجارت جهانی صنعت حلال تلقی می‌شود.

سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته از ۲۸ آبان تا یکم آذرماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی و اطلاع رسانی سومین نمایشگاه بین ­المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته