رئیس جمهور آمریکا که چندین بار گفته به دنبال دریافت غرامت از چین به دلیل شیوع ویروس کروناست گفت که تمایلی برای مذاکره مجدد با چین درباره توافق تجاری حاصل شده ندارد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا عصر دوشنبه (به وقت واشنگتن) گفت […]

رئیس جمهور آمریکا که چندین بار گفته به دنبال دریافت غرامت از چین به دلیل شیوع ویروس کروناست گفت که تمایلی برای مذاکره مجدد با چین درباره توافق تجاری حاصل شده ندارد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا عصر دوشنبه (به وقت واشنگتن) گفت که شیوع ویروس کرونا باید از منبع شیوع آن متوقف می‌شد.

وی که در کنفرانس خبری در کاخ سفید صحبت می‌کرد، افزود: «فکر می‌کنم این موضوع کاملا شفاف است که آمریکا در موضوع تست کرونا در جهان پیشرو است.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت که تلاش چین برای ربودن اطلاعات مربوط به واکسن ویروس کرونا موضوع جدیدی نبوده و ما به دقت مراقب این موضوع هستیم.

وی درباره مذاکره با چین درباره توافق تجاری حاصل شده گفت که به هیچ وجه تمایلی برای مذاکره مجدد درباره توافق تجاری با چین ندارد.

در حالی که سه نفر از کارکنان کاخ سفید به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند ترامپ در پاسخ به سوالی درباره احتمال ابتلا به کرونا گفت که هیچگونه احساس آسیب پذیری نمی‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس