خبرگزاری فرانسه به استناد آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌های اروپایی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، خبرگزاری فرانسه شنبه شب اعلام کرد که بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌های اروپایی، […]

خبرگزاری فرانسه به استناد آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌های اروپایی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، خبرگزاری فرانسه شنبه شب اعلام کرد که بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌های اروپایی، شمار قربانیان ویروس کرونا در قاره اروپا اکنون به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

با احتساب آمارهای جدید، کشورهای اروپایی در مجموع بیش از ۶۲ درصد از کل موارد مرگ‌ومیر بر اثر ویروس کرونا در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

روز گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از یک میلیون نفر گذشت و این رقم اکنون به بیش از یک میلیون و پنجاه هزار نفر رسیده است.

پس از آمریکا که با اختلاف بسیار فاحشی از لحاظ تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا رتبه اول جهان را در اختیار دارد، کشورهای اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس از لحاظ تعداد مبتلایان و کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، انگلیس و بلژیک از لحاظ تعداد قربانیان ویروس کرونا در رتبه‌های بعدی جا گرفته‌اند.

  • منبع خبر : تسنیم