تصمیم گرفتیم تحریم‌های روسیه را تمدید کنیم
تصمیم گرفتیم تحریم‌های روسیه را تمدید کنیم

صدر اعظم آلمان روز جمعه پس از نشست مجازی سران اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه تصمیم گرفت تا تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز جمعه گفت که اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا تحریم‌های اقتصادی اعمال […]

صدر اعظم آلمان روز جمعه پس از نشست مجازی سران اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه تصمیم گرفت تا تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز جمعه گفت که اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه روسیه به دلیل درگیری‌ها در شرق اوکراین را تمدید کند.

وی که پس از نشست مجازی سران اتحادیه اروپا صحبت می‌کرد، گفت که تحریم‌ها که بخش‌های اقتصادی روسیه را هدف قرار داده و پایان ماه جاری میلادی به پایان خواهد رسید، تمدید می‌شود.

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۴ و در پی درگیری‌ها در شرق اوکراین، تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه اعمال کرد.

وزارت خارجه روسیه نیز پیشتر گفته بود که مقامات برخی کشورهای اروپایی پیام داده‌اند که سیاست کنونی اتحادیه اروپا در مورد روسیه به نفع این کشورها و اوضاع کنونی جهان نیست.

شبه جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری یک همه پرسی به خاک روسیه ملحق شد؛ اما اوکراین و غرب نتیجه این همه پرسی را نپذیرفتند و آن را جدایی طلبی بر خلاف قوانین بین‌المللی خواندند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس