حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای درگذشت «حسین شیخ‌الاسلام» دیپلمات و معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از العهد، حزب‌الله لبنان جمعه‌شب در بیانیه‌ای ضمن ابراز تسلیت به‌مناسبت درگذشت «حسین شیخ‌الاسلام» دیپلمات و معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام […]

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای درگذشت «حسین شیخ‌الاسلام» دیپلمات و معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از العهد، حزب‌الله لبنان جمعه‌شب در بیانیه‌ای ضمن ابراز تسلیت به‌مناسبت درگذشت «حسین شیخ‌الاسلام» دیپلمات و معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام کرد: با فوت وی «برادری بزرگ و عزیز را از دست دادیم».

در این بیانیه آمده است: با نهایت حزن و اندوه، خبر درگذشت برادر عزیز حسین شیخ‌الاسلام را دریافت کردیم و با وفات وی، برادری بزرگ و عزیز را از دست دادیم.

حزب‌الله لبنان افزود: شیخ‌الاسلام از همراهان مقاومت اسلامی لبنان از زمان تأسیس آن بود و وی را از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‎شناختیم.

حزب‌الله در بیانیه خود از شیخ‌الاسلام به‌عنوان انسانی مؤمن و مجاهد و مخلص و فداکار یاد کرد و مواضع سیاسی شجاعانه وی را ستود.

در ادامه بیانیه آمده است: وی مواضع سیاسی شجاعانه در قبال مقاومت فلسطین و لبنان و نقشی سازنده‌ در تقریب بین مذاهب اسلامی داشت.

حزب‌الله لبنان در پایان بیانیه خود، درگذشت حسین شیخ‌الاسلام را به امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و مسئولان جمهوری اسلامی و خانواده شریف وی تسلیت گفت.

حسین شیخ‌الاسلام ــ سفیر اسبق ایران در سوریه ــ پنجشنبه‌شب (۱۵ اسفند) به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری دار فانی را وداع گفت.

  • منبع خبر : تسنیم