رئیس جمهور آمریکا به دلیل اقدام مشاور سابق خود در افشای جزئیات روابط کاخ سفید با اوکراین، از انتشار کتاب وی جلوگیری می کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از واشنگتن پست، «دونالد ترامپ» اعلام کرده تا زمانیکه وی در کاخ سفید است کتاب جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، […]

رئیس جمهور آمریکا به دلیل اقدام مشاور سابق خود در افشای جزئیات روابط کاخ سفید با اوکراین، از انتشار کتاب وی جلوگیری می کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از واشنگتن پست، «دونالد ترامپ» اعلام کرده تا زمانیکه وی در کاخ سفید است کتاب جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، نباید منتشر شود.

واشنگتن پست به نقل از دو منبع خبری می‌نویسد: ترامپ مستقیماً در مورد انتشار کتاب بولتون وارد عمل شده و به کارمندان خود گفته است که به دلیل محتوای برخی مکالمه‌های محرمانه وی مانع انتشار کتاب بولتون می‌شود.

این در حالی است که بولتون هفته گذشته از تلاش کاخ سفید برای سانسور کردن کتاب خود در مورد مجادلات اوکراین خبر داد.

بولتون در نخستین حضور مطبوعاتی خود در دانشگاه دوک پس از آنکه مجلس سنا هنگام استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا حاضر به استماع شهادت وی نشد، بخش‌هایی از خاطراتش در مورد مجادلات اوکراین را به آب شدن یک بستنی گردویی شبیه دانست.

مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ همچنین ابراز نگرانی کرد که اگر قسمت‌های مهم کتاب به صورت طبقه‌بندی شده در می‌آمد، کاخ سفید بدون شک مانع انتشار آن می‌شد و نشر آن در ماه آینده به تعویق می‌افتاد.

یک مقام رسمی در شورای امنیت ملی کاخ سفید ماه گذشته در نامه‌ای به وکیل بولتون، گفت که کتاب وی شامل مقادیر قابل توجهی از اطلاعات طبقه‌بندی شده است.

  • منبع خبر : مهر