رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از تدوین برنامه توسعه خبر داد و گفت: در این برنامه، به جز تمرکز بر اجرای پروژه ها، دریافت خوراک، تولید و صادرات، نگاه ویژه ما ایجاد تنوع در زنجیره ارزش است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از “نیپنا”بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و […]

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از تدوین برنامه توسعه خبر داد و گفت: در این برنامه، به جز تمرکز بر اجرای پروژه ها، دریافت خوراک، تولید و صادرات، نگاه ویژه ما ایجاد تنوع در زنجیره ارزش است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از “نیپنا”بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، افزود: در حال حاضر ۵۹ طرح پتروشیمی در دست اجرا است که از این تعداد، ۳۳ طرح بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به خود اختصاص داده اند، بنابراین تمام تلاش ما انتخاب راهبردهای مناسب با هدف تسریع در اجرای پروژه ها خواهد بود.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در خصوص توسعه از نگاه پتروشیمی تاکید کرد:  توسعه این صنعت تاکنون در دو هاب ماهشهر و عسلویه بوده است که این توسعه در هاب منطقه عسلویه در دو فاز انجام و رو به گسترش است.  البته بخشی از توسعه صنعت پتروشیمی در این منطقه که شامل چهار طرح می شود، در منطقه دیر به  دلیل نزدیکی به آب متمرکز شده است که می توان به پروژه متانول کاوه به عنوان بزرگترین طرح متانولی جهان اشاره کرد.

وی افزود: معتقدم آهنگ توسعه پتروشیمی با رفع مشکلات و مسائل طرح های در دست اجرا و بهره برداری از آنها، شتاب بیشتری خواهد گرفت و به دستاوردهای خوبی در آینده نزدیک خواهیم رسید.

بهزاد محمدی از تدوین برنامه توسعه صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: در این برنامه، به جز تمرکز بر اجرای پروژه ها، دریافت خوراک، تولید و صادرات، نگاه ویژه ما ایجاد تنوع در زنجیره ارزش و تولید محصولاتی است که هم اکنون از طریق واردات تامین می شود.

وی یکی از سیاست های شرکت ملی صنایع پتروشیمی را در بخش کاهش واردات، استفاده حداکثری از توان و دانش فنی داخلی دانست و اظهار کرد: در این زمینه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی یکی از شرکت های داخلی است که در زمینه تامین و تولید کاتالیست ها و مواد شیمیایی گام های بزرگی برداشته است و ما تلاش داریم که پل ارتباطی این شرکت با صنایع و طرح های در دست اجرا را هموارتر و نزدیک تر نمائیم.