مدیر امور آب تهران بزرگ از تخریب یک دهنه پل غیرمجاز وجمع آوری آلاچیق های رستوران واقع در بستر رودخانه دربند به منظور حفظ جان و مال مردم در مواقع سیلابی شدن رودخانه و به دنبال آن آزادسازی حدود یکصد متر مربع از بستر رودخانه دربند از توابع شهرستان تهران خبر داد. به گزارش پایگاه […]

مدیر امور آب تهران بزرگ از تخریب یک دهنه پل غیرمجاز وجمع آوری آلاچیق های رستوران واقع در بستر رودخانه دربند به منظور حفظ جان و مال مردم در مواقع سیلابی شدن رودخانه و به دنبال آن آزادسازی حدود یکصد متر مربع از بستر رودخانه دربند از توابع شهرستان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “علیرضا نیکنام” با اعلام این خبر افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم و با تلاش واحد حقوقی جهت اخذ دستور قضایی موضوع تبصره ۴ ذیل ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تهران و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، یک دهنه پل غیرمجاز و تعدادی آلاچیق رستوران واقع در بستر رودخانه دربند تخریب گردید.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصحیح کرد: با توجه به جریانات شدید رودخانه ای، و در موارد سیلابی شدن رودخانه،توقف کوتاه مدت یا بلند مدت در حاشیه رودخانه ها ممکن است باعث بروز حوادث و خسارات جانی و مالی شود و وجود این پل ها باعث حضور مردم در محل های حادثه خیز رودخانه می شد که تخریب آنها ضمن صیانت از کیفیت آبهای سطحی، موجب جلوگیری از وقوع هر گونه حادثه مالی و جانی می گردد.

وی تصریح کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند .

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ درپایان تاکید کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران