وزیر نیرو در حاشیه دیدار با وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، گفت: ترکیه درصدد افزایش امکان تبادل الکتریسته از ۶۰۰ مگاوات فعلی به هزار و ۵۰ مگاوات تا سال ۲۰۲۰ است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از پاون ، رضا اردکانیان که همراه با یک هیات عالیرتبه به ریاست حجت‌الاسلام و […]

وزیر نیرو در حاشیه دیدار با وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، گفت: ترکیه درصدد افزایش امکان تبادل الکتریسته از ۶۰۰ مگاوات فعلی به هزار و ۵۰ مگاوات تا سال ۲۰۲۰ است.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از پاون ، رضا اردکانیان که همراه با یک هیات عالیرتبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان برای برگزاری پنجمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه وارد آنکار شده است، با فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نشستی دوجانبه برگزار کرد.
وزیر نیرو در حاشیه این نشست با اشاره به توافق دو طرف برای تشکیل کمیته مشترک همکاری در زمینه تولید و انتقال برق، نیروگاه‌های تجدیدپذیر و بازار برق منطقه‌ای تحت پوشش اکو، گفت: برنامه ترکیه برای افزایش تبادل الکتریسته بین دو کشور با احداث خط ۴۵۰ مگاواتی عملیاتی خواهد شد.
وی تاکید کرد: متن یادداشت تفاهم لازم در این زمینه در آینده نزدیک بین دو طرف به امضا خواهد رسید و جلسه آن نیز در تهران و یا آنکارا برگزار خواهد شد.