تاکید ریاض بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطینی
تاکید ریاض بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطینی
وزیر خارجه سعودی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت که بدون تشکیل کشور مستقل فلسطین، هیچ راهکاری برای حل مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای دیپلماسی ایران(IDVA)،در بحبوحه گزارش‌ها درباره تصمیم عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با رژیم موقت صهیونیستی، اکنون از تاکید ریاض بر تشکیل کشور مستقل فلسطین خبر می‌رسد.

«فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر امور خارجه عربستان سعودی شامگاه دوشنبه گفت که بدون تشکیل کشور مستقل فلسطین، هیچ راهکاری برای حل مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بن‌فرحان که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صحبت می‌کرد، توضیح داد: «راهکار دو دولتی باید به خط مقدم بازگردد. حل مسئله فلسطین برای ثبات منطقه و جهان حیاتی است».

وی ضمن تاکید بر ضرورت احیای امید برای برون‌رفت از تشدید بحران انسانی که فلسطین از آن رنج می‌برد، اظهار داشت: «راه حل مسئله فلسطین باید بر اساس راهکار دو دولتی و تشکیل کشور فلسطین بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی باشد».

طبق این گزارش، وزیر خارجه سعودی با بیان اینکه ریاض در پی بازگرداندن راهکار دو دولتی به دستورکارها از طریق گفتگو است، اضافه کرد: «عربستان سعودی به‌طور کامل با برادران خود در فلسطین هماهنگ شد تا اطمینان حاصل شود که اولویت‌ها و مواضع آنها در روند و نتایج این نشست برای احیای تلاش‌های صلح منعکس می‌شود».

پیش از این نیز نشریه صهیونیستی «ایلاف» به نقل از منابع مطلع گزارش داده بود که عربستان سعودی همه مذاکرات عادی سازی با تل‌آویو را به خاطر ماهیت تندروی کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم تروریست صهیونیستی به حالت تعلیق درآورده است.

  • منبع خبر : فارس