رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با وزیر بهداشت بر رعایت عدم جابه‌جایی‌های غیرضروری در کشور برای نزدیک‌تر شدن به مرحله قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا تأکید کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز فعالیت کسب‌ […]

رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با وزیر بهداشت بر رعایت عدم جابه‌جایی‌های غیرضروری در کشور برای نزدیک‌تر شدن به مرحله قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز فعالیت کسب‌ کارهای کم‌ریسک در تهران از روز شنبه، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد ارزیابی دقیقی حاوی نقاط قوت و ضعف آغاز فعالیت کسب‌وکارهای کم‌خطر در استان‌های کشور برای طرح در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کند.

وی با قدردانی مجدد از تلاش همه کادر درمانی کشور در مبارزه با بیماری کرونا، گفت: این ارزیابی باید در دو جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در روز شنبه و در نهایت جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در روز یکشنبه ارائه تا در تصمیم‌گیری‌ها مورد نظر قرار گیرد.

رئیس‌جمهور اظهارداشت: از روز شنبه و با پیوستن تهران به جمع استان‌های کشور که در آنها کسب‌وکارهای کم‌ریسک فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، عملاً دامنه طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی، کشوری می‌شود و تمامی ارکان ذی‌ربط اعم از وزارتخانه‌های بهداشت و کشور، صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی باید با برنامه‌های اطلاع‌رسانی و اقناعی، همچنان بر ضرورت تداوم شعار در خانه می‌مانیم و رعایت عدم جابه‌جایی‌های غیرضروری در کشور و شهرها تأکید کنند تا بتوانیم هرچه سریع‌تر به مرحله قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا نزدیک‌تر شویم.

روحانی با اشاره به گزارش وزیر بهداشت از روند کاهش بیماری کرونا در شماری از استان‌ها، نقش کادر درمانی، همراهی و همگامی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عمل به شعار در خانه می‌مانیم و همچنین اجرای دقیق پروتکل‌های و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی کسبه و صاحبان کسب‌وکارهای کم‌ریسک را در کاهش بیماری کرونا بسیار ارزنده خواند.

وی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد با همکاری وزارت کشور تیمی را مشخص کنند تا بررسی کند آیا در استان‌ها و شهرستان‌هایی که در مبارزه با بیماری کرونا به وضعیت باثباتی رسیده‌اند، امکان برگزاری برنامه‌ها و مراسم عبادی ماه مبارک رمضان هست و یا خیر و اگر در این روند، به نکات و یافته‌هایی رسیدند به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کنند.

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت‌وگو با ارائه گزارشی از روند کاهشی بیماری کرونا در شماری از استان‌های کشور و همچنین ثبت‌نام صاحبان مشاغل کم‌ریسک در سایت سلامت، اظهارداشت: در چارچوب طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و آغاز فعالیت کسب‌وکارهای کم‌ریسک، تاکنون یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۲۵۴ کارگاه در سایت سلامت وزارت بهداشت ثبت کرده‌اند که یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۷۸۱ کارگاه تأیید شده‌اند و این روند ادامه دارد.

  • منبع خبر : تسنیم