فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ما طی مدت اخیر سرباز ورودی هم داشته‌ایم اما به لحاظ تمهیدات ویژه‌ای که داشتیم، موردی از ابتلا به کرونا وجود نداشته است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) امیر سرتیپ کیومرث حیدری امروز (یکشنبه) در حاشیه آغاز به کار قرارگاه جهادی مقابله با ویروس کرونا در جمع خبرنگاران، […]

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ما طی مدت اخیر سرباز ورودی هم داشته‌ایم اما به لحاظ تمهیدات ویژه‌ای که داشتیم، موردی از ابتلا به کرونا وجود نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) امیر سرتیپ کیومرث حیدری امروز (یکشنبه) در حاشیه آغاز به کار قرارگاه جهادی مقابله با ویروس کرونا در جمع خبرنگاران، گفت: ما در ارتش شعاری با عنوان «ارتش فدای ملت» داریم و سعی می‌کنیم در همه عرصه‌ها فدایی بودن نسبت به ملت بزرگوارمان را به منصه ظهور برسانیم.

وی با بیان اینکه هرجایی که مردم بزرگوار ما احساس نیاز پیدا کردند همچون سیل، زلزله و … ارتش و نیروهای مسلح را در کنار خودشان دیده اند، افزود: قرارگاه مقابله با ویروس کرونا در ارتش توسط امیر سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش فرماندهی می‌شود و در نیروی زمینی هم قرارگاه مشابهی به وجود آمده است.

فرمانده نزاجا اظهار داشت: قصد ما از برگزاری مراسم آغاز به کار قرارگاه جهادی مقابله با کرونا که امروز برگزار شد این بود که قابلیت‌ها و توانمندی‌های نیروی زمینی ارتش برای مقابله با کرونا را به ملت بزرگوارمان معرفی کنیم.

امیر حیدری با بیان اینکه یکی از قابلیت‌هایی که در مراسم امروز شاهد آن بودیم، این بود که مواد ضدعفونی را به حالت مِه دربیاوریم و در گستره وسیعی پخش کنیم، افزود: همچنین ما سامانه‌های رفع آلودگی گسترده‌ای در کلیه نیروهای خود داریم و هم‌اکنون مشغول توزیع و بکارگیری این سامانه‌ها در سراسر کشور هستیم.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش با اخلاص تمام در اختیار وزارت بهداشت و درمان است، تاکید کرد: با همکاری عزیزان‌مان در وزارت بهداشت و درمان، ان‌شاالله به زودی این بلایی را که ناخواسته کشورمان به آن دچار شده است شکست خواهیم داد.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه عمده تجهیزات مقابله با کرونا در ارتش متعلق به نیروی زمینی ارتش است، گفت: برنامه داریم که در روزهای آینده حالت آفندی نسبت به ویروس کرونا پیدا کنیم.

وی یادآور شد: طبق برنامه قرار است مراکز بیمارستانی تهران با تجهیزات نیروی زمینی ارتش ضدعفونی شوند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ما تا امروز در پادگان‌هایمان به لحاظ اقدامات ویژه‌ای که انجام می‌دهیم، مورد ابتلاء به کرونا نداشته‌ایم، گفت: ما طی مدت اخیر سرباز ورودی هم داشته‌ایم اما به لحاظ تمهیدات ویژه‌ای که داشتیم، موردی از ابتلاء به کرونا وجود نداشته است.

امیر حیدری در پایان گفت: عزیزان ما در بخش جهاد خودکفایی نیروی‌زمینی ارتش، چند وسیله منحصر به فرد را ساخته‌اند که جهت تأیید به وزارت بهداشت فرستاده شده است و اگر تأیید شوند به یک دستاورد بسیار بزرگ در زمینه شناسایی آنلاین و سریع ویروس کرونا دست پیدا کرده‌ایم.

  • منبع خبر : مهر