دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیانیه گام دوم انقلاب سند و منشور نقش‌آفرینی انقلاب اسلامی در عرصه منطقه و نظام بین‌الملل است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «محسن رضایی» روز چهارشنبه در همایش گام دوم انقلاب که در سالن همایش‌های مرکز پژوهش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: یک سال از […]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیانیه گام دوم انقلاب سند و منشور نقش‌آفرینی انقلاب اسلامی در عرصه منطقه و نظام بین‌الملل است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «محسن رضایی» روز چهارشنبه در همایش گام دوم انقلاب که در سالن همایش‌های مرکز پژوهش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: یک سال از گام دوم انقلاب گذشت. حوادثی که در سال اول گام دوم انقلاب شکل گرفته است نوید پیروزی‌های بزرگی را در آینده می‌دهد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: همانطور که گام اول انقلاب اسلامی برای بیرون کردن استبداد و نظام شاهنشاهی و استقرار نظام جمهوری اسلامی گذشت گام دوم انقلاب نهضت دوم این انقلاب با شعار اخراج آمریکا از منطقه آغاز شد که این آغاز بسیار مبارک است زیرا انقلاب اسلامی در یک عرصه جدید و بزرگ منطقه‌ای و جهانی می‌خواهد نقش آفرینی کند.
رضایی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب سند و منشور  نقش‌آفرینی انقلاب اسلامی در عرصه منطقه و نظام بین‌الملل است. گام دوم انقلاب می‌خواهد پیام جهانی و منطقه‌ای انقلاب اسلامی را صادر کند و به همین دلیل رهبری هفت توصیه مهم داشته‌اند.

وی عنوان داشت: نخستین توصیه گام دوم انقلاب در زمینه علم و فناوری است که نشان می‌دهد باید وارد یک تحول و جهاد علمی و فناورانه در ایران و کشورهای اسلامی شویم تا بتوانیم اخراج آمریکا از منطقه را – نه تنها سربازان آنها بلکه اقتصاد سرمایه‌داری و فرهنگ لیبرالی و نظام‌های استعماری جدیدی که آمریکا در منطقه به وجود آورده است-  پشت سر بگذاریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مدیریت جهادی و بکارگیری جوانان از منظر گام دوم بیانیه انقلاب اشاره کرد و گفت: سوال جامعه ما این است که چرا در برخی از ابعاد زندگی و سیاست مثل دفاع، امنیت و نظام سیاسی پیشرفت فوق‌العاده‌ای کردیم و چرا در بعضی از ابعاد مثل اقتصاد و علم و فناوری و مساله عدالت عقب هستیم.

  • منبع خبر : ایرنا