به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران  در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران  ، گفت: از مصادیق بسیار رعایت تقوای الهی، عمل به فرمان خداوند متعال است در زمانی است که پروردگار بندگان را به عبودیت دعوت می‌کند و این دعوتی مشفقانه و الهام بخش است. وی با […]

 به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران  در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران  ، گفت: از مصادیق بسیار رعایت تقوای الهی، عمل به فرمان خداوند متعال است در زمانی است که پروردگار بندگان را به عبودیت دعوت می‌کند و این دعوتی مشفقانه و الهام بخش است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت مومنان و جامعه اسلامی دارد، تصریح کرد: گفته شده است که وقتی برای شرکت در نماز جمعه دعوت شدید و اذان نماز جمعه به گوش شما رسید و فراخوان برای شرکت در این ضیافت معنوی را دریافت کردید، شتاب کنید و معطل نشوید و مشفقانه و عاشقانه برای انجام فرمان الهی و شرکت در میهمانی حضرت حق حاضر شوید.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه روز جمعه از عید قربان و عید فطر هم برتر است، تصریح کرد: خداوند این روز را برای مسلمین عید قرار داد تا مشتاقانه برای دریافت عیدی و جایزه خود به مصلی‌ بشتابند.

باید مواظب باشیم که امر دیگری مانع شرکت در نماز جمعه نشود

وی با بیان این هشدار که باید مواظب باشیم که امر دیگری مانع شرکت در نماز جمعه نشود، خاطرنشان کرد: برای یاد خداوند و عمران آبادانی دل‌های خودتان و غفلت‌زدایی از جامعه و عمل خود را به ساخت ذکر الهی و یاد خدا برسانید و آنگاه بشارت داده شده است که وقتی انسان مومن به سوی اجرای فرمان الهی حرکت می‌کند و خانواده خود را به امر تشویق می‌کند، گناهان مومنان بخشیده شده و برای او حسنه نوشته می‌شود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از رهبر انقلاب به خاطر اعتمادشان به این شاگرد کوچک تشکر می‌کنم و امیدوارم که به دعای شما و رهبر معظم انقلاب در انجام این وظیفه مهم موفق باشم.

وی ادامه داد: درباره میله‌های نصب شده در مکان نماز جمعه، از ستاد برگزاری نماز جمعه خواهش کردم و دوستان حفاظت لطف کردند که دو ردیف از موانع برداشته شد که امیدوارم هم فاصله ظاهری و واقعی برداشته شود.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه امسال بهمن متفاوتی نسبت به سالهای قبل داشته باشیم، تصریح کرد: امسال چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و باید روزهای خدایی گرامی داشته شود که باید قدر آن را بدانیم.

وی با بیان اینکه در تاریخ ملت ایران هیچ ماهی مانند بهمن ماه و هیچ روزی مانند  ۲۲ بهمن نیست، خاطرنشان کرد: هیچ دهه‌ای مانند دهه فجر نیست که هرساله مردم با حضور باشکوه خود باطل‌سحر فتنه‌ها را به همراه داشتند و دشمنان از این حضور به خشم آمده‌اند و برای آنان دیدن صفا و وفای مردم ایران سخت و دشوار است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بهمن ماه امسال متفاوت از سالهای گذشته خواهد بود، تصریح کرد: امسال چهلمین سال انقلاب اسلامی است و مردم بر مدار امامت و ولایت جشن پیروزی خود را خواهند گرفت، برادران عزیز و خواهر من آنچه به دست آورده‌ایم حاصل کیمیای مقاومت است.

ادامه دارد…