بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور
بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

در چهل و پنجمین بهار انقلاب، بیمارستان ۱۱۲ تختخوابی فوق تخصصی کودکان بندرعباس که در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس ساخته شد با حضور رئیس جمهور افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران وبه نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل […]

در چهل و پنجمین بهار انقلاب، بیمارستان ۱۱۲ تختخوابی فوق تخصصی کودکان بندرعباس که در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس ساخته شد با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران وبه نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور دکتر رئیسی رئیس جمهور، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس در شورای اسلامی افتتاح و به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش، بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با توجه به ضرورت توسعه زیرساختهای درمانی استان هرمزگان برای ایجاد و بهبود بخش های درمانی- تخصصی مورد نیاز، از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای مسئولیت های اجتماعی این شرکت ساخته و به مردم هرمزگان اهداء شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این بیمارستان در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع و در دو بلوک ۵ و ۲ طبقه در مجاورت بیمارستان کودکان قدیمی بندرعباس با اعتبار ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال ساخته شد.

دکتر احمد هاشمی افزود: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مدیریت و هیات مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس و با توجه به اینکه ساختمان و امكانات بيمارستان قدیمی کودکان جوابگوي نياز مردم هرمزگان نبود و نیاز به طرح تكميلي و اضافه شدن بخش هاي تخصصی از قبيل بخش مداواي كودكان سرطاني وجود داشت، ساختمان جدید بیمارستان مطابق با استانداردهای تعیین شده در مدت ۲۴ ماه ساخته شد.

وی با اشاره به امکانات ایجاد شده در ساختمان جدید بیمارستان بیان داشت : این بیمارستان ظرفیت ۱۱۲ تخت را دارد و در طبقه همکف اورژانس با ۲ اتاق عمل، درمانگاه و آزمایشگاه، در طبقه اول بخش آی سی یو و بخش جراحی با ۴ اتاق عمل و در طبقه های دوم، سوم و چهارم  بخش های بستری عفونی و آنکولوژی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: دستگاه هواساز به تعداد ۱۲ دستگاه، چیلر به تعداد ۳ دستگاه، دستگاه دیزل ژنراتور به تعداد ۲ دستگاه ، آسانسور به تعداد ۳ دستگاه تخت بر و ۲ دستگاه نفر بر و موتورخانه مجزا به همراه دستگاه اکسیژن ساز و وکیوم، مخزن ۸۰ متر مکعبی آب مصرفی و دیگ بخار و آب گرم از دیگر امکانات در نظر گرفته شده در این بیمارستان است.

دکتر هاشمی انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس و توجه به جامعه پیرامونی، توسعه زیرساختهای بهداشتی استان هرمزگان، ایجاد و بهبود بخش های درمانی- تخصصی مورد نیاز استان  و  ایجاد فضای مناسب به منظور مداوای کودکان با اولویت بیماران سرطانی را از اهداف اجرای این طرح از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس عنوان کرد.

گفتنی است مساعدت در تامین تجهیزات مرکز درمانی فرهنگیان بندرعباس به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۱، تامین و اهداء تخت، لوازم و تجهیزات بیمارستانی به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰، اهداء مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بمنظورکمک به بهبود بیماران کرونایی و تامین تجهیزات در زمان شیوع این بیماری در سال ۱۳۹۹، اهداء مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به بیمارستان بندرلنگه بمنظور کمک به بهبود بیماران کرونایی در سال ۱۳۹۹ و اهداء یک دستگاه آمبولانس به زندان مرکزی بندرعباس به ارزش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در سال ۹۸ بخشی از مشارکت های شرکت پالایش نفت بندرعباس در توسعه زیرساختهای بهداشت و درمان در هرمزگان است.