ذخیره سازی های مطلوب سوخت برای نوروز امسال انجام شده و مسافران نوروز ۹۸ هیچ دغدغه ای برای تامین سوخت خودروی خود نخواهند داشت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بیشترین و بهترین خدمات را به مردم کشور طی ایام تعطیلات بهاری ارائه خواهد داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)سید […]

ذخیره سازی های مطلوب سوخت برای نوروز امسال انجام شده و مسافران نوروز ۹۸ هیچ دغدغه ای برای تامین سوخت خودروی خود نخواهند داشت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بیشترین و بهترین خدمات را به مردم کشور طی ایام تعطیلات بهاری ارائه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)سید محمد رضا موسوی خواه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران عصر امروز در یک نشست خبری که در راستای نشریح برنامه های نوروزی این شرکت در حوزه خدمات رسانی به مسافران برگزار شد اظهار داشت:امسال شرایط ذخیره سازی سوخت مورد نیاز برای مسافران نوروزی از سال گذشته هم مطلوب تر است  و مردم می توانند با آرامش کامل سوخت مورد نیاز خودرو های خود را در هرنقطه از کشور که باشند تامین کنند.

نظارت کمی و کیفی بر نحوه سوخت رسانی نوروزی 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران  همچنین گفت:جایگاه های سیار سوخت در جاده ها و مسیرهای پررفت و آمد مستقر خواهند شد  و نمایندگان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ۳۷ منطقه را برای هرچه بهتر عرضه شدن سوخت مسافران نوروزی پوشش خواهند داد و این در حالی است که سامانه ۰۹۶۲۷ نیز در تمام ساعات شبانه روز نظارت های کمی و کیفی بر چایگاه ها و تلمبه های سوخت رسان را بعهده خواهند داشت.

موسوی خواه ادامه داد: به رغم آنکه همه جایگاه های سوخت رسانی کشور  به کارت هوشمند سوخت مجهز شده اند اما از مسافران منطقه سیستان و بلوچستان تقاضا داریم تا کرت سوخت خودروی خود را به همراه داشته باشند.

این مقام مسئول همچنین اظهار کرد:با گران تر شدن قیمت بلیت هواپیما پیش بینی می شود تعداد سفرهای جاده های  افزایش پیدا کند و به همین نسبت مصرف بنزین در ایام نوروز امسال نیز بالا خواهد رفت اما با ذخیره سازی هایی که انجام شده مردم کشور در تعطیلات نوروزی به هیچ وجه با کمبود سوخت در جایگاه ها روبرو نخواهند شد.

آمار میانگین مصرف سوخت در ایام تعطیل نوروز

وی همچنین پیش‌بینی کرد که در پنج روز پایانی امسال، به‌طور میانگین روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین و در ۱۴ روز نخست سال ۹۸، روزانه ۱۰۷ میلیون لیتر بنزین مصرف شود که حکایت از افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال ۹۷ دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن پیش‌بینی میانگین مصرف روزانه ۹۷ میلیون لیتر بنزین در سال۹۸ و افزایش ۱۰.۲ درصدی آن نسبت به سال ۹۷، اعلام کرد: هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۲۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در کشور تولید و توزیع می‌شود.

وی گفت:در امتداد عرضه بنزین، در بیش از ۵۵۷ جایگاه کلانشهرها و محورهای مواصلاتی کشور گازوییل یورو ۴ توزیع می‌شود.

موسوی‌خواه با بیان اینکه در سال ۹۷، در مجموع ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بنزین سوپر وارد کشور شد، گفت: در سال ۹۸ شاهد عرضه مستمر بنزین سوپر در کشور خواهیم بود و حتی یک لیتر بنزین هم وارد نخواهیم کرد.

وی گفت: در سال ۹۶ به‌طور میانگین روزانه ۳.۵ میلیون لیتر بنزین سوپر در کشور مصرف شده است که این مقدار در سال ۹۷ به روزانه ۵.۵ میلیون لیتر رسیده است.

پیش بینین میانگین مصرف بنزین در نوروز

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای پنج روز پایانی سال، مصرف روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین پیش بینی شده است.

موسوی‌خواه افرود: مصرف بنزین در ١۴ روز ابتدایی سال ٩٨ به روزانه ١٠٧ میلیون لیتر افزایش می یابد که رشد بیش از ١٢ درصدی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: به طور میانگین روزانه۲۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در کشور تولید و توزیع می‌شود.

عرضه مطلوب بنزین سوپر در سال ۹۸

موسوی‌خواه گفت: طی سال آینده  عرضه بنزین سوپر در کشور به صورت مستمر انجام خواهد شد و میزان تولید آن به روزانه پنج میلیون لیتر افزایش می یابد.

وی افزود: در سال ٩۶ به طور میانگین روزانه ۳٫۵ میلیون لیتر بنزین سوپر مصرف شده که این میزان در سال ٩٧ به روزانه ۵٫۵ میلیون لیتر رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت بدهی شرکت های حمل و نقل هوایی کشور به شرکت پخش فرآورده های نفتی نیز گفت: میزان بدهی ایرلاین‌ها در سال ۹۶، ۹۷۵ میلیارد تومان بود که این میزان در حال حاضر به ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

این مقام مسئول  با اشاره به پشت سر گذاشتن سالی پرفراز و نشیب در توزیع فرآورده کشور گفت: در تیر ماه سال جاری رکورد مصرف بنزین کشور با ۱۲۱.۸ میلیون لیتر در تیرماه شکسته شد و رشد مصرف بی سابقه ۱۰۰ درصدی بنزین در استان های شمالی کشور اتفاق افتاد که خوشبختانه با زحمات همکاران ما در مجموعه شرکت پخش سربلند بیرون آمدیم.

موسوی خواه با تصریح بر این که طی سال ۹۷ تمهیدات مطلوبی برای افزایش سهم سوخت سی ان جی در کل کشور اندیشیده شد گفت :برای استقبال بیشتر صاحبان خودرو های عمومی مانند تاکسی هاو وانت ها از سوخت سی ان جی مشوق هایی در نظر گرفته ایم که شامل مواردی مانند تخصیص وام  تبدیل خودرو به دوگانه سوز شدن و تخویل لاستیک و مواردی از این دست خواهد شد تا از این پس مصرف سی ان جی به شکل محسوسی افزایش پیدا کند.

حق العمل کاری ،شیوه جدید درآمدی جایگاه داران

وی همچنین در خصوص نحوه کسب درآمده ای جایگاه داران اظهار کرد: برای نخستین بار در طول تاریخ ۹۰ ساله عرضه سوخت کشور، شیوه کارمزدی جایگاه داران به روش حق العمل کاری تغییرات مطلوبی ایجاد خواهد شد تا بدین ترتیب جایگاه داران که از اقشار زحمتکش کشور هستند نسبت به فعالیت ودرآمد خود کمترین مشکلات را از سر بگذرانند و این روش طی سال اینده به طور کامل اجرایی خواهد شد.

اپلیکیشن جایگاه یاب “باک”رونمایی شد 

گفتنی است بعد از نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، طی مراسمی از اپلیکیشن جایگاه یاب “باک” نیز رونمایی شد.

بر اساس این گزارش رانندگان خودرو ها با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی های هوشمند خود می توانندنزدیک ترین  پمپ بنزین ها را در هرنقطه ای رصد کرده  و امکانت سوخت رسانی آنها را بررسی  کرده و از خدمات آن استفاده کنند.

شایان ذکر است، مشخصات خدمات رسانی،امکان پرداخت الکترونیک وجه سوخت،جستجوی جایگاه های سوخت بعدی در مسیر و فاصله تا جایگاه بعدی از ویژگی های این اپلیکیشن است.

در ادامه این مراسم همچنین طرح بازدید نوروزی و کنترل مجاری عرضه فرآورده های سوختی کشور نیز آغاز شد.