برنامه تامین خوراک پایدار پالایشگاه گازی پارسیان توسط شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکتهای تابعه توسط حمید ایزدی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تشریح شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از روابط عمومی […]

برنامه تامین خوراک پایدار پالایشگاه گازی پارسیان توسط شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکتهای تابعه توسط حمید ایزدی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، ایزدی در رابطه با تامین خوراک پایدار برای پالایشگاه گازی پارسیان اظهار داشت : برای تامین خوراک پایدار پالایشگاه پارسیان پنج محور در نظر گرفته شده است که می توان به طرح ارزیابی و تولید زودهنگام از میدانهای پازن و مدار ، احداث مرکز تفکیک میدان گازی تابناک و احداث ایستگاه تقویت فشار گاز میدانهای وراوی و هما اشاره کرد.

وی در توضیح مختصر این پروژه ها که تامین کننده گاز مورد نیاز پالایشگاه پارسیان است ، خاطرنشان کرد : در طرح ارزیابی و تولید زودهنگام از میدان پازن با سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلار سه حلقه چاه تولیدی حفر و یا تکمیل خواهد شد و با نصب تسهیلات سطح الارضی روزانه سه میلیون متر مکعب گاز از آن برداشت و در برنامه بلند مدت تولید از این میدان نیز روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب هدف گذاری شده است. همچنین در طرح ارزیابی و تولید زودهنگام از میدان مدار نیز ۴۴ میلیون دلار سرمایه گذاری صورت گرفته و برنامه حفاری دو حلقه چاه تولیدی در دستور کار قرار گرفته است که با تکمیل و نصب تسهیلات فرآِیندی سطح الارضی روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز تولید خواهد شد. میزان برداشت از این میدان در برنامه بلند مدت روزانه ۲۰ میلیون متر مکعبخواهد بود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در رابطه با پروژه احداث مرکز تفکیک میدان گازی تابناک تصریح کرد: در این پروژه سرمایه گذاری ۵۸ میلیون دلار در نظر گرفته شده است و تولید روزانه ۳۶ میلیون متر مکعب گاز با کیفیت مناسب تضمین خواهد شد.

بر اساس این گزارش ، ایزدی درباره احداث ایستگاههای تقویت فشار وراوی و هما افزود : در پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار هما ۱۷۵ میلیون دلار سرمایه گذاری و تولید گاز بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون متر مکعب در روز طی مدت ۱۰ سال تضمین می شود. در پروژه احداث ایستگاه وراوی ۷۹ میلیون دلار سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است و تثبیت تولید روزانه هفت میلیون متر مکعب برای مدت ۹ سال هدفگذاری خواهد شد .

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران