مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: برنامه ریزی منظم‌تر با محوریت برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی راه حل عبور از مسائل بخش آب در استان تهران است. به‌ گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “سیدحسن رضوی” در آیین معارفه خود به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: برنامه ریزی منظم‌تر با محوریت برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی راه حل عبور از مسائل بخش آب در استان تهران است.

به‌ گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “سیدحسن رضوی” در آیین معارفه خود به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران اظهار داشت: اگر نگاهی به دوره تکوین بخش آب بیندازیم مشخص است در شرایطی که وفور منابع آب داشتیم، آب را تقریبا به رایگان عرضه کرده و پس از طی دوره ای با در نظر گرفتن مسائل اقتصادی آب را به عنوان یک کالای اقتصادی تعریف نمودیم و پس از آن نیز نظام تخصیص را پیگیر شدیم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های سازگاری با کم‌آبی اظهار داشت: سازگاری با کم آبی حاصل دستاوردهای گذشته است تا امروز از این رهگذر بتوانیم خود را با شرایط کنونی تطبیق دهیم.
وی با بیان اینکه تهران منطقه‌ای است که تقریبا همه چالش‌های بخش آب کشور را در خود جای داده است، تصریح کرد: اکنون باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تری مشکلات بخش آب را برطرف کنیم، چراکه زمانی با ابزارهای گوناگون همچون قانون، مسائل این بخش برطرف می شد، اما امروز علاوه بر اعمال قانون نیازمند برنامه‌ریزی و آینده نگری هستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: در شرایط فعلی با برنامه‌ریزی و محور قرار دادن مواردی همچون سیاست‌های سازگاری با کم آبی، افزایش بهره‌وری و استفاده از پساب برای صنعت و کشاورزی می‌توان بر چالش‌های بخش آب غلبه کرد.
وی با اشاره به اینکه از موضوع اقتصاد آب طی سال‌های گذشته غفلت شده است، یادآورد شد: پیش از این فکر می کردیم که با افزایش تعرفه در زمان بحران می‌توانیم مشکلات را حل کنیم اما لازم است که بهای آب به قیمت واقعی خود نزدیک‌تر شود.
رضوی در پایان با تاکید بر لزوم فعال شدن بخش خصوصی در صنعت آب یادآور شد: حضور بخش خصوصی نسبت به گذشته باید تقویت شود و در صددیم که با استفاده از ساز و کارهای نوین مالی و ظرفیت قانون بودجه و برنامه ششم توسعه حضور بخش خصوصی را تقویت کرده تا بتوانیم بر مشکلات فائق آییم.

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران