اینستاگرام چشم‌مسلط بر جهان زمانی که شما صفحه نمایشگر گوشیتان را لمس می کنید اینستاگرام حرکات انگشتان شما را کنترل می کند و حتی می داند شما گوشی را با کدام دست گرفته اید اما چرا این کار را می کند ؟؟ زمانی که شما یک پست را لایک می کنید کامنت می گذارید و […]

اینستاگرام چشم‌مسلط بر جهان

زمانی که شما صفحه نمایشگر گوشیتان را لمس می کنید اینستاگرام حرکات انگشتان شما را کنترل می کند و حتی می داند شما گوشی را با کدام دست گرفته اید اما چرا این کار را می کند ؟؟
زمانی که شما یک پست را لایک می کنید کامنت می گذارید و یا ویدئویی را پلی می کنید و صدا را کم و زیاد می کنید اینستاگرام آن را کنترل و ثبت می کند اما این اطلاعات در کجا استفاده میشود ؟؟
اگر شما حساب فیس بوک یا اینستاگرام خود را حذف کنید و حتی آن را هم نداشته باشید فیس بوک واینستاگرام باز هم شما را کنترل و اطلاعات شما را جمع اوری می کند اما چگونه ؟؟
اینستاگرام دقیقا می داند که شما کی می خوابید و دقیقا کی از خواب بیدار می شوید او چگونه این اطلاعات را بدست می اورد ؟؟
اینستاگرام شما را از شریک زندگیتان بیشتر می شناسد فکر می کنید چگونه این اطلاعات را بدست اورده ؟؟
شاید براییتان عجیب باشد ولی کسانی که پشت این شبکه های مجازی نشسته اند و الگریتم می نویسند روانشناس هستند و رفتارهای ما را کنترل می کنند و بر اساس ویژگی شخصیتی افراد تبلیغات هدفمند می کنند .
جواب سوال اول اینستاگرام حرکت دستان شما را کنترل می کند برای آن که بفهمد شما ربات هستید یا انسان .
جواب سوال دوم اینستاگرام نظارگر  شماست اما چگونه کافیه شما ۳۰۰ تا پست رو لایک کنید تا اینستاگرام دقیقا ویژگی شخصیتی شما را بفهمد حتی از شریک زندگیتان بهتر شما رو بشناسه .
جواب سوال سوم اینستاگرام از کجا میفهمد که شما خوابیدین زمانی که شما یه تایم خیلی زیاد مثلا ۶یا ۷ ساعت هر روز هستید واین مدام تکرار میشه اون یک نمودار میکشه و نسبت به اون نمودار خواب شما را حدس میزنه معمولا ما ها قبل از رفتن به رختخواب و موقع بیدار شدن اولین کاری که انجام میدهیم پیام ها رو چک می کنیم و پاسخ سوال آخر وقتی شما اکانت خود را پاک میکنید و حتی اون رو نداشته باشید اینستاگرام شما را کنترل میکند آن ها از طریق کوکی های مرورگرتون وقتی شما وارد یک سایت می شوید آن وب سایت تاریخچه ورود شما و سایت هایی که در گذشته به ان سر زدین به همراه ای پی شما برمیدارد حال تصور کنید اکثر وبسایت ها تاریخچه جستوجو های شما به همراه ای پی شما و اون ایمیل و یا شماره تلفنی که وبسایتی که در آن ثبت نام کرده اید را دارن حالا خودتون تصور کنید این اطلاعات یکجا به هم ربط داده شوند چه می شود .

 

نویسنده:مهندس علیرضا روزبهانی