انتقاد نماینده مجلس از نبود نظامات خاص برای تولیدکنندگان در کشور
انتقاد نماینده مجلس از نبود نظامات خاص برای تولیدکنندگان در کشور

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نسبت به نبود نظامات خاص برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان جهت سرمایه‌گذاری انتقاد کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، یعقوب رضازاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹) در جریان گزارش دولت درباره […]

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نسبت به نبود نظامات خاص برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان جهت سرمایه‌گذاری انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، یعقوب رضازاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹) در جریان گزارش دولت درباره وضعیت اقتصادی و بررسی مسائل این حوزه در کشور اظهار داشت: در این گزارش به موضوع سرمایه‌گذاری در کشور صنعت و بخش خصوصی اشاره شد.

وی افزود:‌متأسفانه ارتباط بین بخش دولتی و خصوصی در سرمایه‌گذاری به خاطر عدم تعامل دولت با منافع تولیدکنندگان حفظ نمی‌شود و این قانون صرفا به نفع دولت است.

وی افزود: دولت به خاطر اینکه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان را رغبت دهد می‌تواند از طریق وام‌های بانکی مشوق‌های مالیاتی و حذف موانع و موارد زائد زمینه تولید سرمایه‌گذاری را فراهم کند.

وی ادامه داد: فضای کسب و کار سال به سال ضعیف‌تر شده و نظامات خاص هم برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

رضازاده با انتقاد از اینکه نظامات خاصی برای بانک‌ها در جریان ارائه وام‌ها متغیر است گفت: متأسفانه تمام این امر موجب تضعیف قشر محروم شده است.

وی همچنین در خصوص موضوع اخذ مالیات در گزارش ارائه شده دولت به مجلس گفت: جذب مالیات برای افزایش درآمدهای دولت فشار به بازار است که باید با تقویت صندوق توسعه ملی این موضوع را حل کنیم.

وی در خاتمه گفت: در خصوص بازار بورس و اتفاقاتی که در بازار سکه، ارز، خودرو، زمین و مسکن در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است باید تجدیدنظر شود و قطعا اگر کنترل نشود همان اتفاقات نابسامان مجدد رخ خواهد داد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس