امضای توافقنامه توسعه زیست بوم بین آریاساسول و معاونت علنی و فناوری ریاست جمهوری
امضای توافقنامه توسعه زیست بوم بین آریاساسول و معاونت علنی و فناوری ریاست جمهوری

آریاساسول و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری توافق‌نامه توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری امضا کردند به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از روابط عمومی شرکت آریا ساسول،بسترسازی و ایجاد تعامل برای توسعه زیست‌بوم نوآوری مرتبط با حوزه دانش‌بنیان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین‌دست، حاصل توافق‌نامه میان همکاری معاونت […]

آریاساسول و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری توافق‌نامه توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری امضا کردند

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران (idva)و به نقل از روابط عمومی شرکت آریا ساسول،بسترسازی و ایجاد تعامل برای توسعه زیست‌بوم نوآوری مرتبط با حوزه دانش‌بنیان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین‌دست، حاصل توافق‌نامه میان همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و شرکت پلیمر آریاساسول خواهد بود.

بنا به این گزارش سیدمحمد جواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و محمدرضا حیدرزاده، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول ظهر امروز (۲۷ شهریور ۱۴۰۲) در غرفه این شرکت، توافق‌نامه همکاری برای توسعه همکاری‌ها امضا کردند.
این گزارش حاکیست،این توافق‌نامه همسو با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در زمینه حمایت و رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور با نقش‌آفرینی پررنگ شرکت‌های بزرگ، همچنین سیاست‏های دولت سیزدهم مبنی بر توسعه ظرفیت‏ها، ایجاد هم‏افزایی و تحقق اقتصاد دانش‏بنیان، منعقد شد.
محمدرضا حیدرزاده، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول با اشاره به توانمندی‌های شرکت در زمینه نوآوری و فناوری گفت: سال گذشته با اتکا به توانمندی شرکت در این زمینه و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری موفق به توسعه و ثبت گرید پلیمریLEC1969 به‌عنوان یکی از نیازهای اصلی داخل کشور شدیم.
وی از حمایت‌های این معاونت قدردانی کرد و افزود: با تولید این گرید، بخش بزرگی از نیازهای کشور تأمین می‌شود و ایران را از واردات این محصول بی‌نیاز می‌کند.
مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول تصریح کرد: شرکت در زمینه نوآوری و فعالیت دانش‌بنیان، پیشگام است و برای توسعه این موضوع از ظرفیت‌های موجود در کشور استقبال می‌کند.
سیدمحمد جواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، در این آیین ضمن برشماری اقدامات این معاونت برای شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، برای حمایت از زیست‌بوم ۱۰ هزار عضوی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام‌های گسترده‌ای را انجام داده و کارهای دیگری را نیز در دست اقدام دارد.
وی از همکاری با شرکت‌های پتروشیمی یاد کرد و گفت: در زمینه بومی‌سازی قطعات و ساخت داخل، فعالیت‌های زیادی را در همکاری با شرکت‌های پتروشیمی کشور انجام داده‌ایم.
دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، در پایان گفت: در زمینه خلق و اشتراک دانش در بین شرکت‌های پتروشیمی در همکاری با مراکز نوآوری و فناوری بسترهای زیادی ایجاد شده و برخی نیز در حال توسعه است.
بسترسازی و ایجاد تعامل در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری مرتبط با حوزه دانش‌بنیان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست با تمرکز بر ایجاد و توسعه مرکز نوآوری تخصصی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست با رویکرد حمایت از طرح‌ها وایده‌های فناورانه و نوآورانه آن صنعت تخصصی، احصا نیازهای استراتژیک و کلان کشور در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست و توسعه زنجیره ارزش این صنعت با بهره‏مندی از ظرفیت شرکت/واحدهای فناور و دانش‏ بنیان و استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید دانش‌بنیان در زیست بوم نوآوری و با ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری، حمایت از تجاری‏سازی طرح‌های فناورانه، ایجاد هسته‌/واحدهای فناور و دانش‌بنیان مبتنی بر نیاز صنعت صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست کشور.از جمله تعهدات طرفین در امضای این توافق‌نامه بود و مدت اجرای این توافق‌نامه ۲ سال و قابل تمدید است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آریا ساسول