مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه پنجشنبه در سخنانی گفت که حق حاکمیت عراق خط قرمز است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «مصطفی الکاظمی» که توسط رئیس جمهور عراق مامور تشکیل کابینه عراق شده است در سخنرانی گفت که حق حاکمیت این کشور خط قرمز بوده و هرگز از کرامت عراقی‌ها کوتاه نخواهیم آمد. […]

مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه پنجشنبه در سخنانی گفت که حق حاکمیت عراق خط قرمز است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «مصطفی الکاظمی» که توسط رئیس جمهور عراق مامور تشکیل کابینه عراق شده است در سخنرانی گفت که حق حاکمیت این کشور خط قرمز بوده و هرگز از کرامت عراقی‌ها کوتاه نخواهیم آمد.

وی اضافه کرد که ملت عراق هنوز آرزوها و رؤیاهای خود را محقق نکرده و هدف ما تکشیل دولتی که به مردم خدمت کند.

الکاظمی گفت: «در اسرع وقت کابینه خود را تشکیل خواهم داد و کابینه آتی با عمل و نه به حرف در خدمت ملت خواهد بود و تمام تلاش خود را برای مقابله با ویروس کرونا و حمایت از عراقی‌ها به کار خواهیم بست.»

مامور تشکیل کابینه عراق گفت که سلاح نباید در دست افراد یا گروه‌ها قرار داشته باشد.

وی در ادامه این سخنرانی گفت که در راستای تنوع سازی منابع درآمدی و تشویق به صنعت و کشاورزی گام خواهیم برداشت و در عرصه روابط خارجی نیز توازن را در پیش خواهیم گرفت.

الکاظمی اضافه کرد: «موفقیت روابط بین‌الملل ما بر اساس احترام و همکاری خواهد بود و حق حاکمیت ما در درجه اول قرار خواهد داشت و به هیچ کسی چه در داخل و چه در خارج اجازه نخواهیم داد به عراقی‌ها با متهم کردن آنها به وابستگی به خارج اهانت کند.»

مامور تشکیل کابینه عراق گفت که دولت وی به هیچ حزب و طائفه‌ای وابستگی نداشته و مبارزه با فساد و فاسدین وظیفه‌ای ملی است.

ظهر پنجشنبه و پس از اعلام انصراف «عدنان الزرفی» از تشکیل کابینه جدید عراق، رئیس‌جمهور این کشور، «مصطفی الکاظمی» رئیس دستگاه اطلاعات را به عنوان مامور تشکیل کابینه عراق انتخاب کرد.

  • منبع خبر : فارس