۹ نفر از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به دو وزیر این کشور خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا شده‌اند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا طی نامه‌ای به دو وزیر دولت «دونالد ترامپ»، خواستار کاهش تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه […]

۹ نفر از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به دو وزیر این کشور خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا طی نامه‌ای به دو وزیر دولت «دونالد ترامپ»، خواستار کاهش تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه شیوع بیماری «کووید‌ــ‌۱۹» شده‌اند.

در این نامه که به امضای ۹ نفر از اعضای هر دو شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا (مجلس سنا و مجلس نمایندگان) رسیده از «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه و «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا خواسته شده است در راستای کمک به مهار ویروس کرونا تحریم‌ها علیه ایران کاهش یابد.

نگارندگان نامه که همگی عضو حزب دموکرات هستند گسترش ویروس کرونا را به‌خلاف منافع اقتصادی و سیاسی آمریکا و متحدان این کشور در منطقه توصیف کرده و نوشته‌اند: «تحریم‌های جامع آمریکا با محدود کردن توان تهران برای وارد کردن تجهیزات پزشکی و داروهای تولیدشده در غرب به بخش سلامت عمومی ایران ضربه زده‌اند.»

آنها همچنین با استناد به گزارش «دیده‌بان حقوق بشر» در اکتبر ۲۰۱۹ نوشته‌اند «کارزار فشار حداکثری آمریکا توانایی ایران برای واردات کالاهای بشردوستانه را محدود کرده است. نگارندگان خاطرنشان کرده‌اند این محدودیت‌ها باعث اخلال در توانمندی‌های ایران جهت مقابله با همه‌گیری بیماری کووید‌ــ‌۱۹ در زمان حاضر شده است.

این نامه به‌ابتکار «الکساندریا اوکازیو کورتز» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تهیه شده و به امضای سه سناتور شامل «برنی سندرز»، «ایلهان عمر» و «الیزابت وارن» و ۵ عضو مجلس نمایندگان شامل «جارد هافمن»، «اد مارکی»، «جاکوئین کاسترو»، «آیانا پرسلی» و «باربارا لی» رسیده است.

آنها در بخش دیگری از نامه از دولت آمریکا خواسته‌اند همانند بسیاری از دیگر کشورها روشی برای کمک مستقیم به ایران در مبارزه با شیوع ویروس کرونا پیدا کند.

  • منبع خبر : تسنیم