پس از آنکه ترامپ سعی کرده بود سطح شیوع ویروس کرونا در آمریکا را کم‌اهمیت و پایین جلوه دهد اما با گذشت یک روز مجبور شد به احتمال وخامت اوضاع اعتراف کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ابراز خوش‌بینی کرد که ویروس کرونا نهایتاً در آمریکا […]

پس از آنکه ترامپ سعی کرده بود سطح شیوع ویروس کرونا در آمریکا را کم‌اهمیت و پایین جلوه دهد اما با گذشت یک روز مجبور شد به احتمال وخامت اوضاع اعتراف کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ابراز خوش‌بینی کرد که ویروس کرونا نهایتاً در آمریکا کنترل خواهد شد و از بین خواهد رفت.

این در حالی است که وی روز گذشته ساعاتی پس از افشا شدن ثبت ۶۰ مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور و انتقادات سناتورهای آمریکایی از بی‌اعتنایی دولت آمریکا به شیوع کرونا، اعلام کرد که «سطح انتشار این ویروس بسیار پایین است».

وی به شرکت‌کنندگان در مراسم “ماه تاریخ آمریکایی آفریقایی” در کاخ سفید گفت: این (ویروس) از بین خواهد رفت. یک روز مثل یک معجزه نابود خواهد شد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است ویروس کرونا ظرفیت همه‌گیر شدن دارند و کارشناسان پزشکی هشدار داده‌اند این ویروس در ایالات متحده نیز شیوع خواهد یافت.

ترامپ در ادامه اعتراف کرد: از سواحل ما این ویروس می‌تواند پیش از آنکه شیوعش بهتر شود رو به وخامت بگذارد، ممکن است ناپدید شود، خواهیم دید چه اتفاقی می‌افتد هیچ‌کس واقعاً نمی‌داند.

اظهارات جدید ترامپ در حالی مطرح می‌شود که دولت وی در زمان حاضر هم با گسترش ویروس کرونا مبارزه می‌کند و هم با انتقادات سیاستمداران و مردم آمریکا مبنی بر سوءمدیریت کاخ سفید در مهار شیوع کرونا.

  • منبع خبر : تسنیم