معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان، اعلام کرد، رژیم صهیونیستی می‌داند که حزب‌الله در کمین است و در صورتی که هدف هر گونه تعرضی قرار بگیرد، آماده پاسخ به این رژیم است . به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان در مصاحبه […]

معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان، اعلام کرد، رژیم صهیونیستی می‌داند که حزب‌الله در کمین است و در صورتی که هدف هر گونه تعرضی قرار بگیرد، آماده پاسخ به این رژیم است .

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان در مصاحبه با شبکه لبنانی «OTV» در خصوص مسائل مختلف این کشور و از جمله تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه لبنان صحبت و مواضع حزب‌الله را تشریح کرد.

حزب‌الله مهیای پاسخ است

به گزارش وبگاه «العهد» به نقل از «اُ.تی.وی»، معاون سید حسن نصرالله در پاسخ به سوالی درباره سوءاستفاده دشمن اسرائیلی از وضعیت کنونی لبنان گفت، «همانطور که وضعیت کرونایی برای لبنان سخت است، برای اسرائیل هم سخت است. آنها بیشتر از ما در این خصوص مشکل دارند. آنها هر زمانی که بتوانند با سرنوشت اوضاع داخلی لبنان بازی کنند، بازمی‌کنند و این مسئله محدود به دوره کرونایی نمی‌شود».

نعیم قاسم گفت: اسرائیل برای تحرک در لبنان راحت نیست. می‌داند که حز‌الله آماده و در هر شرایطی مهیای پاسخ است اگر لبنان هدف هرگونه تعرضی قرار بگیرد. مقاومت برای اسرائیل بازدارندگی ایجاد کرده است. اگر اسرائیل بخواهد اقدام به جنگی کند، ما در کمینش هستیم. آنها بخوبی همه چیز را می‌سنجند و می‌دانند کسی که توانسته خاک [کشورش] را آزاد کند و وارد جنگ ۲۰۰۶ شده، قادر به رویارویی با آنان هم هست».

این مقام ارشد حزب الله در پاسخ به سوالی درباره پیام‌هایی که اسرائیل برای حزب‌الله در سوریه ارسال می‌کند نیز گفت، «آنها پیام‌های خود را دارند و ما هم پیام‌های خودمان را. اما اگر یکی از حزب‌الله در سوریه هدف تعرض قرار بگیرد، قطعا به اسرائیل پاسخ خواهیم داد».

او در این مصاحبه به سوالی درباره «اتفاق عبور از نوار مرزی» سخنی نگفت و به این که «هیچ پاسخی در این خصوص نمی‌دهیم و دوست و دشمن هر طور که تمایل دارند آن را ببینند» بسنده کرد.

حزب‌الله موافق انتخابات زودرس نیست

نعیم قاسم در پاسخ به سوالی درباره فشار آمریکا، انتخابات در لبنان و حضور حزب الله گفت، همه می‌دانند در لبنان انتخاباتی مردمی و دموکراتیک و آزاد وجود دارد. حزب‌الله هم در پارلمان و در دولت، بر اساس انتخابات، حضور دارد. تعامل با حز‌ب‌الله از طرف ریاست جمهوری و نخست‌وزیری هم بر همین اساس است که حزب‌الله گروهی از گروه‌های لبنانی نیست. ما اصلا چشم به تصمیم آمریکا نداریم.

نعیم قاسم توضیح داد، حزب‌الله موافق انتخابات پارلمانی زودرس نیست. چنین انتخاباتی نتیجه کلی در لبنان را تغییر نخواهد داد. صحنه برای مجموعه گروه‌های سیاسی تغییر نخواهد کرد اگر انتخابات زودهنگام هم برگزار شود و چیزی به شکل اساسی تغییر نمی‌کند. بهتر این است که همه به دولتی که خارج از سیاق روی کار آمده و دولتی تکنوکراط است فرصت بدهند و وقت را هدر نکنند.

او با اشاره به اتهاماتی که در خصوص ایران به حزب الله زده می‌شود گفت، همه دنیا می‌داند که ما آنچه برای کشورمان مناسب است انجام می‌دهیم و ایران نیست که ما را اداره می‌کند. حالا اگر با اسرائیل مبارزه کردیم و ایران هم بهره برد، نوش جانش.  اگر می‌خواهیم که کشورمان مستقل باشد، و آمریکا هم عصبانی است،‌ خب این افتخاری برای ماست».

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس