گروه موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) یمن از استمرار مذاکرات هیأت این گروه با مقامات سعودی درباره اوضاع یمن به خصوص استان‌های جنوبی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، شورای انتقالی جنوب یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که مذاکرات هیأت این شورا با مقامات […]

گروه موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) یمن از استمرار مذاکرات هیأت این گروه با مقامات سعودی درباره اوضاع یمن به خصوص استان‌های جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، شورای انتقالی جنوب یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که مذاکرات هیأت این شورا با مقامات سعودی درباره پرونده‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی در راستای خدمت به جنوب یمن و خواسته‌های مشروع ساکنان آن ادامه دارد.

روز دوشنبه(دیروز) نیز برای ششمین روز متوالی این گفت‌وگوها ادامه داشت و شورای انتقالی از ایفای نقش ائتلاف سعودی در آنچه «برقراری صلح در یمن» خواند، قدردانی کرد.

در این بیانیه به استمرار گفت‌وگوها برای پیدا کردن راه‌حل‌های فوری مربوط به پرونده خدماتی و انسانی در عدن و جنوب یمن اشاره شده است.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات همچنین از «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «خالد بن سلمان» جانشین وزیر دفاع این کشور به دلیل آنچه «حمایت از قضایای انسانی به خصوص اعطای فرآورده‌های نفتی کمکی به یمن» خواند، قدردانی کرد.

«عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی جنوب یمن روز چهارشنبه گذشته در رأس هیأتی بنا به دعوت بن سلمان وارد ریاض شده است.

سفر آن‌ها به ریاض پس از شدت گرفتن درگیری بین نیروهای شورای انتقالی جنوب و نیروهای دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» در جنوب یمن صورت گرفت.

این درگیری‌ها پس از آن شدت گرفت که شورای انتقالی جنوب یمن در عدن و برخی استان‌های جنوب یمن اعلام خودمختاری کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس