استقبال کم نظیر از برگزاری اولین دوره مسابقات چند جانبه موتور تریل در مجموعه ایرانیان آیلند
استقبال کم نظیر از برگزاری اولین دوره مسابقات چند جانبه موتور تریل در مجموعه ایرانیان آیلند

فرزین سوادکوهی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva):اولین دوره مسابقات چند جانبه موتور تریل به همت هیات موتورسواری و اتومبیل رانی شهرستان رباط کریم و  سازمان منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در روز جمعه پنجم آبان ماه سال جاری با حضور جمع کثیری از موتورسواران استان های مختلف برگزار شد. به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) […]

فرزین سوادکوهی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva):اولین دوره مسابقات چند جانبه موتور تریل به همت هیات موتورسواری و اتومبیل رانی شهرستان رباط کریم و  سازمان منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در روز جمعه پنجم آبان ماه سال جاری با حضور جمع کثیری از موتورسواران استان های مختلف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) روز جمعه پنجم آبان ماه سال جاری نخستین دوره از مسابقات چند جانبه موتور تریل به همت هیات موتورسواری و اتومبیل رانی شهرستان رباط کریم و کمیته موتورسواری و اتومبیل رانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در نزدیکی شهر پرند طی سه سطح ۱۲۵ سی سی،۲۵۰ سی سی و سوپر اندورو برگزار شد و محمدرضا مرادی قهرمان موتوکراس این شهرستان در کلاس ۲۵۰ سی سی تریل، با ثبت رکورد ۳ دقیقه و ۲۱ ثانیه به عنوان نفر اول این رشته انتخاب شد.

این گزارش حاکیست مهدی جعفری مسئول مسابقه ربات اندرو طی گفتگویی با خبرنگار ما اظهار کرد: این مسابقات در ۵  کلاس ۱۲۵ سی سی تریل، ۲۵۰ سی سی تریل،و دو رده اندورو۲۵۰ و ۴۵۰ سی سی و یک کلاس سوپر اندرو برگزار شد.

وی افزود: این رویداد آغاز کننده تورتمنتی است که به امید خدا در آینده تدوام خواهد داشت، چرا که این دوره از رقابت ها با حضور  جمع کثیری از ورزشکاران سطح استان های کشور شروع شده و با استقبالی که از آن به عمل آمده  نوید آن وجود دارد که دوره های بعدی با شور و حال بیشتری برگزار شود تا ورزشکاران سطح کشور بیشتر شناخته شوند.

جعفری ادامه داد:نزدیک به ۸۰ نفر از ورزشکاران رشته های مختلف موتورسواری تریل، اندورو و کراس در این دوره از رقابت ها شرکت کردند و از قضا حضور علاقمندان به ورزش موتور سواری به این دوره از مسابقات  که در مجموعه ورزشی تفریحی سرزمین ایرانیان(آیلند) رنگ و بوی خاصی بخشید ، ما را بر آن داشت تا برگزاری این گونه رویدادها را در آینده نزدیک با تلاش بیشتری پیگیری کنیم.

مسئول مسابقه ربات اندرو همچنین  با اشاره به همت و حمایت  مسئولان مجموعه ورزشی تفریحی ایرانیان آیلند  و دیگر علاقمندان به ورزش موتور سواری برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد ورزشی  بیان کرد:این مسابقات اسپانسر ویژه ای نداشته و خود علاقمندان با حمایت مجموعه ایرانیان آیلند از فضای این مجموعه ورزشی استفاده کردند و البته زحمات و پیگیری های ارزشمند آقای سیدرضا بزرگ حسینی قهرمان و پیشکسوت موتورسواری ایران در آن نمود ویژه ای داشت.

وی ادامه داد: ورزشکاران شهرستان رباط کریم  نیز برای این دوره از مسابقات بسیار تلاش و همکاری به عمل آوردند و البته ۵ شرکت کننده از این منطقه معرفی شد که متاسفانه در مراحل تمرینات اولیه به دلیل مصدومیت آقای رضا حمدالهی و انصراف یکی دیگر از رایدرها، روزهای قبل از مسابقه تنها سه نفر از شهرستان رباط کریم در آن شرکت کردند.

جعفری افزود:خوشبختانه به رغم  کم شمار تر شدن رایدرهای شهرستان رباط کریم، موتور سوار جوان و پراستعداد این منطقه  آقای محمدرضا مرادی در رقابت های موتور تریل کلاس ۲۵۰ سی سی با به جا گذاشتن ثبت زمانی ۳ دقیقه و ۲۱ ثانیه به عنوان نفر اول این مسابقه معرفی شد.

وی در خصوص فرهنگسازی ورزش موتور سواری  و زدودن جو بد بینانه ای که شاید هنوز در سطح جامعه و جود دارد  نیز  گفت: خوشبختانه در سال های اخیر هم مردم و هم خود موتور سواران این فضا را تا حد زیادی به سلامت اصلی خود بازگردانده اند اما لازم است همچنان در این زمینه تلاش های بیشتری صورت بگیرد تا هم از سوی مردم و هم مسئولان این گونه ورزش ها جایگاه واقعی خود را بدست بیاورد.

جعفری اضافه کرد: ورزش موتورسواری در سطح جهان به عنوان یک ورزش سالم و مفرح شناخته می شود و لازم است در کشور ما نیز بیشتر به آن پرداخته شود و این مسئله حمایت همه جانبه مسئولان فدراسیون و هیات های موتور سواری و اتومبیلرانی استان های مختلف را می طلبد تا با پشتیبانی های افزون تر  در این زمینه حرکت کنند.

وی افزود: خوشبختانه در ایران استعدادهای بسیار زیادی در ورزش موتور سواری و بخصوص در رشته های تریل، اندورو و موتوکراس وجود دارد که چه بسا بسیار ناشناخته مانده اند و چون از سوی نهادهای متولی ورزش  از آنها حمایت قابل توجهی به عمل نیامده آنها خود دست به کار شده اند و این ورزش را با علاقه دنبال می کنند.

وی در پایان با اشاره به وجود این ظرفیت های نهفته  ایرانی که توان رقابت هایی در سطح جهانی را دارا هستند  اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک دوره های جدید موتور سواری در مجموعه های ورزشی استان تهران و همچنین در سطح کشور برگزار شود تا جوانان قهرمان ایران به جایگاه شایسته خود برسند.

شایان ذکر است: در پایان نخستین  دوره مسابقات چند جانبه موتور تریل که به همت هیات موتورسواری و اتومبیل رانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان و علاقمندان  موتور سواری شهرستان رباط کریم، نصیر آباد و پرند  در روز جمعه پنجم آبان ماه سال جاری  در مجموعه ورزشی ایرانیان آیلند برگزار شد  از برندگان این دوره از رقابت ها با لوح تقدیر  و تندیس قهرمانی، تقدیر به عمل آمد.