استقبال ایران از انتخاب شعار جهانی «آب برای صلح» توسط سازمان ملل
استقبال ایران از انتخاب شعار جهانی «آب برای صلح» توسط سازمان ملل

وزیر نیرو با اشاره به استقبال ایران از انتخاب شعار جهانی «آب برای صلح»، متذکر شد: امروز که فرصت اتحاد میان ملت‌ها حول محور آب وجود دارد، رژیم صهیونیستی از آب به عنوان سلاح کشتار جمعی علیه مردم مظلوم غزه استفاده می‌کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)، وبه نقل از نیرو آنلاین، “علی اکبر […]

وزیر نیرو با اشاره به استقبال ایران از انتخاب شعار جهانی «آب برای صلح»، متذکر شد: امروز که فرصت اتحاد میان ملت‌ها حول محور آب وجود دارد، رژیم صهیونیستی از آب به عنوان سلاح کشتار جمعی علیه مردم مظلوم غزه استفاده می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)، وبه نقل از نیرو آنلاین، “علی اکبر محرابیان” در پیامی به مناسبت روز جهانی آب در سوم فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ نوشت:
تمدن‌های بشری از سرآغاز تاریخ حول آب شکل گرفته‌اند و در ایران به عنوان مهد فرهنگ و تمدن باستان، آب نماد بینش، خرد و جاودانگی است.
​ از طرفی ایرانیان مفتخر هستند در کنار تمدن کهن باستانی از آموزه‌‌های اسلامی نیز بهره‌ جویند و در دین مبین اسلام نیز آب جایگاه والایی میان مخلوقات خداوند رحمان داشته و در قرآن از آب به عنوان وسیله رفاه، بقا، آسایش و طهارت بشر یاد شده است.
 با توجه به اقلیم ایران، چالش‌های‌ آبی سابقه دیرینه دارد و اولین نمادهای مدیریت منابع آب شناخته شده دنیا نیز در منطقه شوشتر ایران واقع شده و موجب شگفت جهانیان است.
تغییرات اقلیمی در دهه‌های اخیر بر اثر تخریب گسترده محیط زیست توسط اَبَرقدرت‌ها خودخوانده، چالش‌های آبی در جغرافیای ایران را بیش از گذشته کرده است. در این راستا، سال ۱۴۰۳ در ایران سالی است که مجموعه طرح‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به منظور ارتقای شفافیت، مشارکت مردمی و توسعه جامع‌نگر با هدف ارتقای رفاه مردم ایران به بهرداری خواهد رسید.
کشورهای دنیا در سال پیش رو به دنبال رساندن آب شرب بهداشتی به مردم خود هستند اما با توجه به جایگاه ممتاز ایران در تامین آب شرب شهری و روستایی ضمن اعلام آمادگی برای انتقال تجربیات متخصصان ایرانی به سراسر جهان، این فرصت مهیا است تا سال پیش‌رو سال حل مسائل عمیق‌تر از مدیریت منابع آب ایران باشد.
سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۲۴ شعار «آب برای صلح» را برگزیده است، جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از انتخاب این شعار به جهانیان متذکر می‌شود، امروز که فرصت اتحاد میان ملت‌ها حول محور آب وجود دارد، رژیم صهیونیستی از آب به عنوان سلاح کشتار جمعی علیه مردم مظلوم غزه استفاده می‌کند.
گزارشگران ویژه سازمان ملل بارها ممانعت تل‌آویو برای رسیدن آب به مردم غزه را افشا کردند و ما در کنار تمامی آزادی‌خواهان جهان ضمن محکومیت این جنایت علیه مردم فلسطین خواستار آن هستیم که در یک محکمه جهانی، تمامی طراحان، حامیان، آمران و سربازان حاضر در این جنایت تمام عیار علیه بشریت به سزای اعمال خود برسند و شعار آب برای صلح به معنای واقعی کلمه تحقق یابد.
  • منبع خبر : نیرو آنلاین