رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی که با نخست‌وزیر فعلی این رژیم برای تشکیل کابینه چرخشی توافق کرده، از سمت خود استعفا داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،«بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید که همزمان ریاست پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) را نیز برعهده دارد، از این سمت استعفا داد. به […]

رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی که با نخست‌وزیر فعلی این رژیم برای تشکیل کابینه چرخشی توافق کرده، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از خبرگزاری فارس،«بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید که همزمان ریاست پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) را نیز برعهده دارد، از این سمت استعفا داد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، گانتز به دلیل توافقی که با «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود برای تشکیل کابینه جدید بر مبنای نخست‌وزیری چرخشی انجام داده، نمی‌توانست ریاست کنست را حفظ کند و باید استعفا می‌داد.

استعفای وی در حالی است که کابینه جدید رژیم صهیونیستی در روز پنجشنبه تشکیل خواهد شد و شروع به کار می‌کند. این استعفا تا ۴۸ ساعت اجرایی نخواهد شد و بعد از آن گانتز به عنوان وزیر جنگ کابینه نتانیاهو منصوب خواهد شد.

این در حالی است که پیشتر گفته شده بود گانتز قصد دارد استعفای خود را به تعویق بیاندازد زیرا احتمال فروپاشیدن توافق لیکود با آبی‌وسفید و تأخیر مجدد در تشکیل کابینه وجود داشت.

به نوشته تایمز اسرائیل، «یاریو لِوین» از حزب لیکود و حامی نتانیاهو که اکنون وزارت گردشگری رژیم صهیونیستی را برعهده دارد، قرار است بعد از گانتز به ریاست کنست برگزیده شود.

نمایندگان کنست روز پنجشنبه هفته قبل به تشکیل شدن کابینه نتانیاهو و گانتز، بر اساس توافق نخست‌وزیری چرخشی، رأی مثبت دادند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس