به گزارش خبرنگار اختصاصی  پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva) محمد حسین قلی خانی : (دبیر پویش سراسری دانشجویان در اعتراض به محاصره کامل مردم مظلوم یمن) هدف از برگزاری این مراسم چه بوده و چه اهدافی را دنبال می کنند؟ پاسخ : ابتدا این پویش در فضای مجازی برای حمایت از مردم یمن که در […]

به گزارش خبرنگار اختصاصی  پایگاه خبری صدای دیپلماسی (idva)

محمد حسین قلی خانی : (دبیر پویش سراسری دانشجویان در اعتراض به محاصره کامل مردم مظلوم یمن)

  • هدف از برگزاری این مراسم چه بوده و چه اهدافی را دنبال می کنند؟

پاسخ : ابتدا این پویش در فضای مجازی برای حمایت از مردم یمن که در شرایط محاصره اقتصادی و فاجعه انسانی قرار دارند راه افتاد. برای هم دردی با مردم یمن روزه گرفته شد و ا از غذاهای دانشجویی سهم خود را به یتیمان استان تهران اختصاص دادیم به همین دلیل برای حمایت عینی تر این برنامه شکل گرفت که به جمع شدن دانشجویان در دانشگاه تهران منجر شد.

خواست های این حرکت مشخص است ، با طلاب جامعة المصطفی، طلاب پاکستان که در ایران هستند . از رئیس جمهور جدید پاکستان می خواهیم که رسماً از اعتلاف سعودی خارج شود و از مردم فرانسه که بر علیه استبداد حاکم قیام کردند خواهانیم موضوع یمن را در شعارهایشان لحاظ کنند و اعلام راه حل برای تمام شدن محاصره که همان شکل گیری کشتی صلح که برگرفته از تمامی ملت های جهان است جهت کمک به رفع محاصره یمن اقدام نمایند. به دلیل آنکه به نظر می رسد اقدام سازمان ملل ناکافی و غیر موثر میباشد.

  • چه اقداماتی در باب یمن از طریق کشورهای دیگر صورت گرفته است؟

پاسخ :. ما معتقدیم که که در حال حاضر ایران تنها کشور حامی یمن نبوده بلکه مردم کشورهای جهان مدام موضوع حمایت یمن را پیگیری می کنند همانطور که در تهران نیز شکل گیری این پویش کاملا مردمی و خود جوش آغاز گردید.

ادامه دارد

شهاب درودیان