دانشمندان ارتش چین ابراز امیدواری کرده‌اند بتوانند واکسن کرونا را که پیشتر روی ۱۰۸ نفر در ووهان آزمایش کرده‌اند روی داوطلبانی از دیگر کشورهای درگیر این ویروس آزمایش کنند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) از چاینا دیلی، آزمایشگاه بیماری‌های عفونی چین اعلام کرده است آزمایش این واکسن بر روی شماری از داوطلبان در […]

دانشمندان ارتش چین ابراز امیدواری کرده‌اند بتوانند واکسن کرونا را که پیشتر روی ۱۰۸ نفر در ووهان آزمایش کرده‌اند روی داوطلبانی از دیگر کشورهای درگیر این ویروس آزمایش کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) از چاینا دیلی، آزمایشگاه بیماری‌های عفونی چین اعلام کرده است آزمایش این واکسن بر روی شماری از داوطلبان در داخل کشور انجام شده و نتایج آن در ماه جاری میلادی منتشر خواهد شد.

«چن لینگ» ویروس شناس چینی و از اعضای این آزمایشگاه می‌گوید آزمایش بر روی داوطلبانی از کشورهای دیگر بخصوص مناطقی که بشدت به ویروس کرونا آلوده شده‌اند می‌تواند باعث شناخت بیشتری از کارکرد واکسن شود.

دانشمندان ارتش چین ابراز امیدواری کرده‌اند که با انجام آزمایش روی افرادی از کشورهای دیگر بتوانند تاثیرات مطلوب واکسن را افزایش دهند.

چن گفت‌: ما توانسته‌ایم بسرعت ویروس کرونا را محدود و مهار کنیم اما مواردی که بتوانیم روی آن‌ها آزمایش‌های بیشتری انجام دهیم را در اختیار نداریم.

وی افزود: وقتی قرار است تاثیرات و نتایج یک واکسن مورد تایید قرار گیرد و پوشش حفاظتی برای مردم باشد لازم است روی هزاران نفر مورد آزمایش قرار گیرد.

«چن وی»  از پزشکان و متخصصان ارتش چین هم می‌گوید: اگر آزمایش‌های واکسن در داخل کشور ایمن بودن آن را تایید کند امیدواریم بتوانیم روی داوطلبانی از کشورهای دیگر هم آن را آزمایش کنیم.

وی که کارشناس بیماری‌های همه گیری در ارتش چین است، گفت: بسیاری از کشورهای دیگر مایلند با تیمی از متخصصان ارتش چین که او از اعضای آن است، همکاری داشته باشند.

«تایو لینا» کارشناس واکسن از شانگهای می‌گوید که کشورهایی نظیر آمریکا،  اسپانیا و ایتالیا که موارد زیادی از کرونا در آن‌ها گزارش شده است در کنار کشورهای دیگری چون آلمان و انگلستان گزینه‌های خوبی برای انجام آزمایش واکسن هستند.

این واکسن که دانشمندان ارتش چین از آن می‌گویند اولین بار روز ۱۶ مارس بر روی ۱۰۸ نفر از داوطلبان در شهر ووهان مرکز استان هوبی کانون شیوع بیماری آزمایش شده است و نتایج آن تا پایان ماه جاری میلادی اعلام خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا