معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت سرویس های بهداشتی در پایتخت خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، مجتبی یزدانی در حاشیه صد و نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه های جدیدی برای سال آینده به منظور افزایش […]

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت سرویس های بهداشتی در پایتخت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، مجتبی یزدانی در حاشیه صد و نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه های جدیدی برای سال آینده به منظور افزایش سرانه سرویس های بهداشتی در پایتخت در نظر گرفته شده است، افزود: مشاوری در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در نظر گرفته ایم و برنامه هایی از سوی وی تهیه شده است و این موضوع جز اولویت های سال آینده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در برنامه در نظر گرفته شده تصمیم به افزایش سرانه سرویس های بهداشتی در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ اتخاذ شده است، گفت: در مجموع به جز محله ها در فضاهایی که شاهد کمبود سرویس بهداشتی هستیم مجموعه اقداماتی از سوی سازمان زیباسازی و شهرداری های مناطق برای افزایش سرانه سرویس های بهداشتی در نظر گرفته شده است. زیباسازی به عنوان سرمایه گذار و شهرداری های مناطق به عنوان اجرا کننده موظف اند تا پایان سال ۱۴۰۰، ۴۷۳ دستگاه سرویس بهداشتی بسازند که بسته به محل این سرویس ها می تواند پرتابل و یا ساختاری باشد.

وی با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی براساس استانداردهای بین المللی ساخته می شوند، عنوان کرد: هم اکنون کار ساخت در پنج منطقه از جمله مناطق ۱۸، ۹ و ۱۴ آغاز شده است.

یزدانی با بیان اینکه بودجه ای معادل ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت سرویس های بهداشتی در نظر گرفته شده است گفت: سرویس های بهداشتی به دنبال جانمایی مناسب و با رضایت شهروندان ساخته می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی اینکه در برخی از مناطق از جمله بازار تهران به سرویس های بهداشتی بیشتری نیاز است، عنوان کرد: در این زمینه تفاهم نامه ای با مساجد تنظیم شده است تا بتوانیم از موقعیت سرویس های بهداشتی آنها که بعضاً درب جداگانه دارند استفاده کنیم. این تفاهم نامه توسط شهرداری منطقه ۱۲ آماده و‌ منعقد شده است.

یزدانی همین طور درباره ضرورت ارایه یک فوریت لایحه آیین نامه موضوع ماده هفت مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و راهکارهای ارتقا کمی و کیفی تجهیزات و آموزش های شهروندی گفت: در تمام دنیا و در کشورهای پیشرفته تمهیداتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است. در شهر تهران عده ای از مالکان ساختمان های بلند مرتبه تمایل داشتند تا به سیستم آتش نشانی متصل شوند البته برای این موضوع اجباری در کار نیست. پیش بینی می شود از این طرح استقبال خوبی صورت گیرد.

  • منبع خبر : شهر