دولت سعودی ایران را به گسترش کرونا متهم و تلاش کرد بار دیگر از این بیماری برای مقاصد سیاسی خود بهره‌برداری کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) شورای وزیران سعودی به ریاست «سلمان بن عبدالعزیز» امروز (سه شنبه) تشکیل جلسه داد و در خصوص موضوعات مختلف داخلی و جهانی بحث و گفت‌و‌گو صورت […]

دولت سعودی ایران را به گسترش کرونا متهم و تلاش کرد بار دیگر از این بیماری برای مقاصد سیاسی خود بهره‌برداری کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) شورای وزیران سعودی به ریاست «سلمان بن عبدالعزیز» امروز (سه شنبه) تشکیل جلسه داد و در خصوص موضوعات مختلف داخلی و جهانی بحث و گفت‌و‌گو صورت گرفت.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شورای وزیران سعودی ضمن ذکر اقدامات صورت گرفته در استان قطیف برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از همه دستگاهها و سازمان‌های این کشور خواست تا در این امر همکاری کنند.

دولت سعودی در ادامه ایران را به «اقدام غیر مسئولانه» در رفتار با شهرندان عربستانی متهم کرد و مدعی شد که ایران ورود و خروج سعودی‌ها به خاک خودش و به خاک عربستان را با مهر نکردن گذرنامه‌ها، تسهیل کرده و این موضوع برای سلامتی خطرناک است.

شورای وزیران سعودی در ادامه مدعی شد که اقدامات ایران تلاش‌های جهانی برای مبارزه با کرونا را با مانع روبه رو کرده و این موضوع، اشاعه بیماری کرونا را مستقیما متوجه ایران می‌کند.

پیش از این نیز یک مقام مسئول در عربستان سعودی در بیانیه‌ای با اشاره به ابتلای تعدادی از شهروندان سعودی به ویروس کرونا، ایران را مسئول شیوع این بیماری نه تنها در عربستان بلکه در سطح جهان برشمرده بود.

عربستان سعودی همچنین ضمن توصیه به شهروندان خود مبنی بر عدم سفر به ایران، تهدید کرده است که چنانچه شهروندی از این امر تخطی کند، اقدامات شدیدی علیه او اتخاذ خواهد شد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران چندی پیش پاسخ این اتهام دولت سعودی را داد و گفت که عدم مهر زدن بر روی گذرنامه‌ها برای تمامی کشورها به جز آمریکا، انگلیس و کانادا یکسان است و این کار به منظور سرعت در انجام سفر و جلوگیری از اشغال صفحات گذرنامه متقاضیان روادید صورت می‌گیرد.

در نشست امروز هیأت وزیران سعودی اعلام شد که تا کنون تست کرونای ۲۰ نفر در این کشور مثبت اعلام شده و ۲۰۳۲ نفر نیز در قرنطینه خانگی و ۴۶۸ تن دیگر در قرنطینه بیمارستانی قرار گرفته‌اند.

  • منبع خبر : فارس