بهروز مرادی مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد که پس از سال‌ها پژوهش دانش‌بنیان در پژوهشگاه نیرو و مراکز دانشگاهی و با راهبری شرکت آب و نیرو، سیستم تحریک استاتیک نیروگاه برقابی لوا رک بومی سازی شده و دانش فنی آن به دست متخصصان ایرانی اخذ شد. به گزارش پایگاه خبری […]

بهروز مرادی مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد که پس از سال‌ها پژوهش دانش‌بنیان در پژوهشگاه نیرو و مراکز دانشگاهی و با راهبری شرکت آب و نیرو، سیستم تحریک استاتیک نیروگاه برقابی لوا رک بومی سازی شده و دانش فنی آن به دست متخصصان ایرانی اخذ شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، وی این رویداد را در جهت برنامه‌ریزی شرکت آب و نیرو در راستای سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد درون‌زا و حمایت از خودکفایی صنعتی و خودباوری ملی دانست.

مهندس مرادی ابراز امیدواری کرد که سیستم فوق‌الذکر پس از اتمام نصب و راه‌اندازی در نیمه اول سال آینده طی مراسمی در نیروگاه لوارک راه‌اندازی و شروع به کار نماید.

گفتنی است سیستم تحریک وسیله‌ای است که برای ایجاد میدان در ژنراتور و تولید ولتاژ به کار می‌رود. این وسیله یکی از مهمترین ابزارهای کنترل نیروگاه محسوب می‌شود، بدین معنی که به کمک آن می‌توان ولتاژ ترمینال ژنراتور را کنترل و به حفظ پایداری و قابلیت اطمینان شبکه کمک کرد.

شایان ذکر است که شرکت آب و نیرو با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان یکی دیگر از تجهیزات اصلی نیروگاه‌ها به نام گاورنر (هسته اصلی نیروگاه برای تنظیم جریان آب ورودی به توربین) را بومی‌سازی نموده و هم اکنون گاورنر نیروگاه‌های آزاد، داریان و سردشت توسط شرکت‌های داخلی ساخته و نصب گردیده است. این رویداد پیشرفت قابل توجهی در بومی سازی صنعتی محسوب می‌شود.