اتحادیه عرب ضمن هشدار درباره عواقب بالا گرفتن تنش‌ در سوریه،‌ خواستار آتش‌بس فوری در این کشور شد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبگاه خبری شبکه «العربیه» امروز (شنبه) در خبری فوری اعلام کرد که اتحادیه عرب ضمن هشدار درباره عواقب بالاگرفتن تنش‌ در سوریه،‌ طرف‌های درگیر در این کشور را به آتش‌بس […]

اتحادیه عرب ضمن هشدار درباره عواقب بالا گرفتن تنش‌ در سوریه،‌ خواستار آتش‌بس فوری در این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبگاه خبری شبکه «العربیه» امروز (شنبه) در خبری فوری اعلام کرد که اتحادیه عرب ضمن هشدار درباره عواقب بالاگرفتن تنش‌ در سوریه،‌ طرف‌های درگیر در این کشور را به آتش‌بس فوری دعوت کرده است.

 ۳۴ نظامی ترکیه بامداد دیروز (جمعه) در حمله هوایی که در نزدیکی روستای «الباره»، در «جبل الزاویه»، (حومه استان ادلب) رخ داد، کشته شدند.

در این خصوص، وزارت دفاع روسیه دیروز درباره کشته و مجروح شدن نظامیان ترکیه در حملات هوایی به عناصر مهاجم به ارتش سوریه تصریح کرد: «آنکارا درباره حضور نظامیان خود در ادلب به ما اطلاع نداده بود. نظامیان ترکیه در میان عناصر مسلحی بودند که روز گذشته در حملات هوایی به ادلب هدف قرار گرفتند».

وزیر دفاع ترکیه نیز، دیروز، مدعی شد که این کشور در پاسخ به حمله هوایی بامداد، ۲۰۰ مقر ارتش سوریه را از زمین و هوا هدف قرار داده است.

م/۹۸

  • منبع خبر : فارس