شمار مبتلایان قطعی به ویروس جدید کرونا (کووید- ۱۹) در میان کارکنان نظامی و غیرنظامی شاغل در وزارت دفاع آمریکا از مرز ۱۰۰۰ تن گذشت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا در اطلاعیه ای که روز دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد که شمار مبتلایان قطعی به ویروس جدید کرونا (کووید […]

شمار مبتلایان قطعی به ویروس جدید کرونا (کووید- ۱۹) در میان کارکنان نظامی و غیرنظامی شاغل در وزارت دفاع آمریکا از مرز ۱۰۰۰ تن گذشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا در اطلاعیه ای که روز دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد که شمار مبتلایان قطعی به ویروس جدید کرونا (کووید -۱۹) در میان اعضای نظامی و کارکنان غیرنظامی این وزارتخانه به بیش از ۱،۰۰۰ نفر رسیده است.

در این اطلاعیه بطور دقیق آمده است که «مجموع موارد ابتلا در وزارت دفاع (موارد کنونی، بهبودیافته و جانباخته) ۱۰۸۷ تن است».

طبق آخرین اطلاعات به روزرسانی شده، ۵۶۹ نفر از نیروهای مسلح به بیماری کرونا مبتلا شده اند، ۲۶ نفر در بیمارستان بستری شده و ۳۴ نفر دیگر بهبود یافته اند. باقی موارد مربوط به کارکنان غیرنظامی، وابستگان و پیمانکاران در پنتاگون است.

گفتنی است که اوایل ماه مارس، پنتاگون نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کووید -۱۹ را گزارش داد و اعلام کرد که فرد جانباخته پیمانکاری بوده که در محوطه بیرونی ساختمان پنتاگون فعالیت می کرده است.

بنا به اعلام مرکز منابع آماری ویروس کرونا در دانشگاه جان هاپکینز، تاکنون ۱۴۳،۵۳۲ ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایالات متحده (با مجموع ۲۵۷۲ مورد مرگ و میر) ثبت شده است.