آمریکا هنوز اطلاعی درباره خروج نیروهایش از آلمان نداده است
آمریکا هنوز اطلاعی درباره خروج نیروهایش از آلمان نداده است

مقامات آلمان اعلام کردند که آمریکا هنوز اطلاعی به این کشور درباره خروج نیروهایش از آلمان نداده است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آلمان روز دوشنبه خبر دادند که آمریکا هنوز اطلاعی به این کشور درباره خروج نیروهایش از آلمان نداده است. دونالد ترامپ پیشتر دستور خروج ۹ […]

مقامات آلمان اعلام کردند که آمریکا هنوز اطلاعی به این کشور درباره خروج نیروهایش از آلمان نداده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات آلمان روز دوشنبه خبر دادند که آمریکا هنوز اطلاعی به این کشور درباره خروج نیروهایش از آلمان نداده است.

دونالد ترامپ پیشتر دستور خروج ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از نظامیان آمریکایی از آلمان را تا ماه سپتامبر صادر کرده بود.

«آنگرت کرامپ-کارنبائور» وزیر دفاع آلمان روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در برلین گفت: «تا این ساعت، هیچ تایید رسمی توسط مقامات آمریکایی درباره این طرح که واقعا اجرا خواهد شد یا خیر وجود نداشته است.»

این مقام آلمانی افزود: «ما تنها از طریق رسانه از این خبر مطلع شدیم.»

وی گفت: «در واقع حضور نظامیان آمریکایی در آلمان در راستای امنیت همه ناتو و همچنین امنیت آمریکاست. این اساس همکاری ماست.»

پیش از این نیز «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان ضمن ابراز تأسف بابت خروج بخشی از نیروهای آمریکایی از این کشور گفت روابط دو کشور با مشکلاتی مواجه است و «ما شرکای نزدیکی در اتحاد فرا آتلانتیک هستیم اما [روابط ما] پیچیده است».

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس