براساس آخرین آمار جهانی ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان را دارد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، براساس آخرین آمار جهانی  پایگاه اطلاعاتی  “worldometers” تا این لحظه ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۷۵ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۶۳ […]

براساس آخرین آمار جهانی ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان را دارد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)، براساس آخرین آمار جهانی  پایگاه اطلاعاتی  “worldometers” تا این لحظه ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۷۵ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۶۳ هزار و ۹۲۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۶۱۳ هزار و ۳۶۷ نفر توانسته اند با غلبه بر کرونا بهبود یابند.

ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان را دارد. تاکنون ۷۴۸ هزار و ۲۰۹ آمریکایی به کرونا مبتلا شده اند و از میان آنها ۳۹ هزار و ۸۵۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

اسپانیا با ۱۹۵ هزار و ۹۴۴ مبتلا و ۲۰ هزار و ۴۵۳ قربانی بر اثر ابتلا به کرونا در جایگاه دوم قرار دارد و ایتالیا با ۱۷۸ هزار و ۹۷۲ مبتلا و ۲۳ هزار و ۶۶۰ قربانی سوم است.

کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس به ترتیب با ۱۵۲ هزار و ۵۷۸ ، ۱۴۴ هزار و ۳۸۷ و ۱۲۰ هزار و ۶۷ مبتلا در رده های چهارم تا ششم جهان قرار دارند.

از نظر تعداد بهبود یافته گان نیز کشورهای آلمان،اسپانیا و چین به ترتیب با ۸۸ هزار، ۷۷ هزار و ۳۵۷ و ۷۷ هزار و ۶۲ بهبود یافته اول تا سوم جهان هستند.

ویروس کرونا ,

 

  • منبع خبر : تسنیم