به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دهمین یادواره شهید تندگویان و ۱۰۵۵ شهید صنعت نفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر این صنعت گفت: شعله های فروزان صنعت نفت کشور که امروز گرمابخش خانه‌های فرد فرد ما ایرانیان است مرهون از […]

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دهمین یادواره شهید تندگویان و ۱۰۵۵ شهید صنعت نفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر این صنعت گفت: شعله های فروزان صنعت نفت کشور که امروز گرمابخش خانه‌های فرد فرد ما ایرانیان است مرهون از خود گذشتگی شهیدان و خیل عظیم و زحمتکش کارگران صنعت نفت است که در اوج جنگ و تهدید و تحریم نگذاشتند لحظه‌ای این مشعل های فروزان خاموش شود.

شمخانی گفت: امروز نیز در هنگامه جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی دشمن علیه توسعه و پیشرفت ایران همچون دوران دفاع مقدس باید با هوشیاری، هوشمندی، فداکاری، صبر، مقاومت و پایداری از کیان دین و میهن و ملت دفاع کنیم.

وی گفت: آمریکا با تشدید تحریم‌ها و فشار، به دنبال ایجاد شکاف در درون حاکمیت و جدایی مردم از نظام است اما در عمل بعد از این تحریم‌ها به وضوح روشن است که انسجام میان قوای کشور، نیروهای مسلح و دولت بیشتر شده و همبستگی ملی در برابر زورگویی آمریکا فزونی یافته است؛ این موضوع آن‌ها را عصبانی کرده از این رو رفتارهای خارج از منطق و عرف انجام می‌دهند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در مقابل، جمهوری اسلامی ایران با راهبرد اقتصاد مقاومتی هدفمند مبتنی بر تولید و اشتغال مولد، با اتکا به ظرفیت‌های داخلی و توانمندی های بومی در مسیر توسعه ملی گام بر می دارد و با اتکا به توانمندی داخلی، همچون زمان ریاست جمهوری اوباما، بینی ترامپ را به خاک می‌مالد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام نشان داد این کشور برای زیر پا گذاشتن قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی حتی اگر بهانه‌ای نیز نداشته باشد تردید نمی‌کند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: برگزاری این مراسم‌ها جزیی از تشریفات ما نیست بلکه بزرگداشت یاد و نام شهدا موجب برجسته‌سازی مسیر عوامل موفقیت و بقای جمهوری اسلامی است.

شمخانی افزود: ما باید از فرصت این مراسم برای قیاس خود استفاده کنیم و اگر احساس کردیم رفتارمان با شهدا زاویه دارد، عذرخواهی کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه شهید تندگویان نماد دانش و تخصص بومی است، تصریح کرد: تندگویان به عنوان یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت آبادان تنها یک ماه بعد از وزیر شدن  با حضور در میان معرکه به خوش‌نشینی و هدایت از مرکز پشت پا زد و منش انقلابی و جهادی در صنعت نفت را پایه‌گذاری کرد. او با حضور در میدان جنگ مهمترین اولویت خود را به صورت عملی به همکارانش معرفی کرد. مهمترین موضوع در آن مقطع جنگ بود و امروز هم جنگ اقتصادی مهمترین اولویت ماست.

شمخانی گفت: دفاع از انقلاب و نظام محور اصلی گفتار و کردار شهید تندگویان بود و به همین دلیل این سیره و رفتار در صنعت نفت نهادینه شد.

وی اظهار کرد: نیروهای نفت در مقطع جنگ پتانسیل انقلابی داشتند، هم می‌جنگیدند، هم نفت تولید می‌کردند و هم نفت صادر می‌کردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه هدف صدام از  حمله به پالایشگاه آبادان و دیگر مراکز نفتی فلج کردن اقتصاد ایران بود گفت: این رزمندگان صنعت نفت بودند که هم نفت تولید کردند، هم پالایشگاه‌ها را سرپا نگه داشتند هم مثل مدنی‌زادگان و زارعی‌ها، رزمندگان را در خط اول نبرد فرماندهی می‌کردند.