ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اعتراف به افزایش هفتگی شمار مجروحان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق گفت: بدون شک ما باید شاهد افزایش آسیب دیدگان این حمله باشیم. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ،تارنمای دیفنس وان، ژنرال میلی روز پنجشنبه در کنفرانس خبری افزود: شمار اسیب […]

ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اعتراف به افزایش هفتگی شمار مجروحان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق گفت: بدون شک ما باید شاهد افزایش آسیب دیدگان این حمله باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ،تارنمای دیفنس وان، ژنرال میلی روز پنجشنبه در کنفرانس خبری افزود: شمار اسیب دیدگان نیروهایی آمریکایی که به علت حمله موشکی ایران به دو پایگاه آمریکا در عراق منجر به آسیب مغزی شده‌اند، افزایش خواهد یافت.

وی به دنبال پنهان کاری‌های کاخ سفید برای خودداری از اعلام رسمی خسارت‌های عملیات موشکی ایران، ادامه داد: انتظار می رود علائم آن دسته از سربازان که در حال حاضر تحت مراقبت هستند بدتر شود و با گذشت زمان در تعداد بیشتری از نیروهای دارای این علائم ظاهر شود.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه در مورد شمار تقریبی اسیب دیدگان گفت: هنوز گفتن تعداد بسیار زود است اما آسیب مغزی خفیف تشخیصی است که تاکنون به ما گزارش شده است.
پنتاگون روز گذشته (چهارشنبه) در ادامه اعترافات سریالی خود از افزایش آمار زخمی‌ها در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد خبر داد و اعلام کرد که ۵۰ نیروی نظامی آمریکایی دچار آسیب مغزی شده‌اند.

«توماس کمپبل» سخنگوی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا امروز آسیب مغزی در ۵۰ نیروی نظامی آمریکایی تشخیص داده شده است.

وی افزود: از میان این افراد، ۳۱ نظامی در عراق تحت درمان قرار گرفته و به محل ماموریت خود بازگشتند.

کمپل گفت: ۱۸ نظامی دیگر هم برای انجام معاینات و درمان بیشتر به آلمان منتقل شدند.

به گفته وی، یک نظامی دیگر نیز به کویت منتقل شد و اکنون به محل ماموریتش بازگشته است.

چند مقام پنتاگون به سی. ان. ان گفتند، احتمال می‌رود که این آمار باز هم تغییر کند. حدود ۲۰۰ نفر که در زمان حمله موشکی ایران در محل انفجار حضور داشتند، تحت بررسی قرار گرفته‌اند.

پنتاگون و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ابتدا مدعی شده بودند که هیچ نیروی نظامی در حمله موشکی هشتم ژانویه (۱۸ دی ماه) ایران به عین الاسد زخمی یا کشته نشده است.
پنتاگون سرانجام اعتراف کرد که ۱۱ نظامی به دلیل آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند. این وزارتخانه سپس این آمار را به ۳۴ نفر افزایش داد و اکنون در مرحله سوم شمار افرادی را که به دلیل آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند ۵۰ نفر اعلام کرده است.

پنتاگون هفته گذشته گفته بود که آسیب مغزی نظامیان آمریکایی را جدی نمی‌داند؛ اظهاراتی که با انتقادات گسترده‌ای مواجه شد.

به دنبال این اظهارات، گروه «کهنه‌ سربازان جنگ‌های خارجی» از ترامپ خواست برای کم اهمیت جلوه دادن مصدومیت نظامیان این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد عذرخواهی کند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور ترامپ و با شلیک موشک از پهپادهای وزارت دفاع آمریکا ترور شده و به شهادت رسیدند.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در واکنش به این جنایت، بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند موشک بالستیک به پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

  • منبع خبر : ایرنا