وزیر بهداشت آلمان با اشاره به اینکه تولید واکسن یکی از چالش برانگیزترین و دشوارترین اقدامات در پزشکی است، تاکید کرد که تولید واکسن کرونا احتمالا سال‌ها به طول بیانجامد. به گزارش  پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، به نقل از نشریه “فوکوس” آلمان، “ینز اشپاهن”، وزیر بهداشت آلمان در گفتگو با یک رسانه آلمانی […]

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به اینکه تولید واکسن یکی از چالش برانگیزترین و دشوارترین اقدامات در پزشکی است، تاکید کرد که تولید واکسن کرونا احتمالا سال‌ها به طول بیانجامد.

به گزارش  پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) ، به نقل از نشریه “فوکوس” آلمان، “ینز اشپاهن”، وزیر بهداشت آلمان در گفتگو با یک رسانه آلمانی اعلام کرد که تولید واکسنی برای مقابله با کرونا احتمالا سال ها طول می کشد.

وی با اشاره به اینکه رویکردهای بسیار امیدوار کننده‌ای وجود دارد در عین حال تولید واکسن را از چالش برانگیزترین و دشوارترین اقدامات در پزشکی دانست.

اشپاهن با تاکید بر اینکه اگر این موفقیت در عرض چند ماه رخ دهد خوشحال خواهد شد، در عین حال گفت: اما ما باید واقع بین باشیم. تولید واکسن کرونا می تواند سال ها طول بکشد و مشکلاتی می تواند ایجاد شود، همان طور که ما در تولید دیگر واکسن ها دیده‌ایم.

قرار است روز دوشنبه در یک کنفرانس آنلاین بین‌المللی که به ابتکار کمیسیون اروپایی برگزار می شود حدود ۷.۵ میلیارد یورو برای تولید واکسن کرونا و داروهای ضد این بیماری جمع آوری شود.

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به روند خوب پیشرفت ها برای مقابله با شیوع کرونا از کاهش گام به گام محدودیت های ضد کرونایی در این کشور خبر داد.

  • منبع خبر : تسنیم