با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، هیات رئیسه و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، علیرضا جعفری هرندی معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی و مدیران کشوری و استانی، عملیات اجرایی احداث اسکله کشتی های رو رو در مجتمع بندری کاسپین آغاز […]

 با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، هیات رئیسه و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، علیرضا جعفری هرندی معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی و مدیران کشوری و استانی، عملیات اجرایی احداث اسکله کشتی های رو رو در مجتمع بندری کاسپین آغاز شد، بلوار دسترسی محدوده بندری منطقه مورد بهره برداری قرار گرفت و دو واحد تولیدی بخش خصوصی نیز در منطقه آزاد انزلی شروع به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از فرینا، اسکله کشتی های رو رو در ضلع غربی مجتمع بندری کاسپین و در جوار اسکله شماره یک به منظور پهلوگیری این گونه کشتی ساخته می شود، اسکله ای که قابلیت خدمات دهی به تمامی کشتی های رو رو در حال تردد در دریای خزر را دارا است و با عنایت به اتصال این بندر به مسیر ریلی کشور، بر قدرت و سرعت ترانزیت بین المللی کشور با توجه به امکان تردد مستقیم کامیون به داخل چنین کشتی هایی، افزوده می شود.
برآورد هزینه احداث اسکله رو رو مجتمع بندری کاسپین در حدود ۱۲۰ میلیارد ریال خواهد بود و این در حالی است که با اسکله جانبی، استحصال اراضی و فضای پسکرانه، هزینه آن به حدود ۴۰۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.
از سوی دیگر بلوار دسترسی ۳۰ متری محدوده پسکرانه مجتمع بندری کاسپین نیز به صورت رسمی زیر بار ترافیک رفت. این پروژه زیرساختی که با هزینه حدود ۶۰ میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد انزلی ظرف حدود ۲ سال ساخته شد، به منظور اتصال پسکرانه محدوده بندری و ایجاد این بخش از منطقه به فاز تجارت و گردشگری منطقه ساخته شده تا دو فاز بندری و تجاری ـ گردشگری منطقه به صورت یکپارچه به یکدیگر متصل باشند.
بنابراین گزارش بعد از بازدید اعضا فراکسیون مناطق آزاد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه و مجموعه تولیدی سرزمین شاد (هپی لند) واحد نمونه صادر کننده پوشاک کشور و در این منطقه، دو واحد تولیدی نیز در شهرک صنعتی ناحیه دو منطقه آزاد انزلی به صورت رسمی وارد چرخه تولید شد.
شرکت ویسنا که تولید کننده محصولات الکترونیک، چراغ های سنسور دار سقفی و دیواری، پروژكتور، انواع و اقسام چراغ های LEDدار است، و به عنوان تنها واحد تولیدی این محصولات در کشور با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریالی زمینه اشتغال ۵۵ نفر را به صورت مستقیم ایجاد کرده است.
شرکت پرین پوشاك كاسپین دومین واحد تولیدی است که با حضور مسئولین در این منطقه رسماً در مدار تولید قرار گرفت. این شرکت که انواع پوشاک بانوان را تولید می کند با میزان سرمایه گذاری۲۰ میلیارد ریالی موجبات اشتغالزایی مستقیم ۷۲ نفر را پدید آورد.
گفتنی است؛ در جریان سفر مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، هیات رییسه و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی برای برگزاری اولین نشست فراکسیون مناطق آزاد به منطقه آزاد انزلی، موج شکن های مجتمع بندری کاسپین، اسکله مارینا و تأسیسات مخازن سوخت و سیلوی این بندر مورد بازدید قرار گرفت و در حوزه زیرساخت های گردشگری منطقه آزاد انزلی، نیز مجموعه آکواریوم که با سرمایه گذاری خارجی احداث شده و مرکز تفریحات منطقه مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت.

منبع: فرینا