تحریم‌های آمریکا علیه تاسیسات هسته‌ای فردو از امروز یکشنبه ۲۴ آذر اجرایی می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)به نقل از تاس، در تاریخ ۱۸ نوامبر «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، با اعلام اینکه آمریکا دیگر معافیت های تحریمی ایران درخصوص فعالیت هسته ای را تمدید نمی کند از بازگشت تحریم های واشنگتن […]

تحریم‌های آمریکا علیه تاسیسات هسته‌ای فردو از امروز یکشنبه ۲۴ آذر اجرایی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)به نقل از تاس، در تاریخ ۱۸ نوامبر «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، با اعلام اینکه آمریکا دیگر معافیت های تحریمی ایران درخصوص فعالیت هسته ای را تمدید نمی کند از بازگشت تحریم های واشنگتن در خصوص تاسیسات هسته ای فردو خبر داد و اعلام کرد که این تحریم ها از تاریخ ۱۵ دسامبر (یکشنبه ۲۴ آذر) به اجرا گذاشته می شوند.

در همین رابطه یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده که از امروز یکشنبه اعتبار همه معافیت‌های قبلی درباره تحریم‌های فردو به پایان می‌رسد و واشنگتن از امروز، پانزدهم دسامبر (۲۴ آذر) تحریم‌های خود را علیه تاسیسات غنی‌سازی ایران از سر می‌گیرد.

تغییر کاربری سایت فردو برای تولید ایزوتوپ‌های پایدار ازجمله طرح‌هایی است که در چارچوب برجام به اجرا در می‌آید و روسیه اجرای این طرح را متقبل شده است.

  • منبع خبر : مهر